Futbolu buradan takip et !
Adaylığını açıklayan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman: Buyrun gelin, aday olun!
17 Kasım, 2018 | 10:34

Adaylığını açıklayan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman:  Buyrun gelin, aday olun!

Beşiktaş Divan Kurulu Toplantısı’nda konuşan başkan Fikret Orman, 2019 yılının mayıs ayında yapılacak kongrede aday olacağını belirterek, “Düello var, buyurun gelin aday olun” dedi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, 2019 yılının Mayıs ayında yapılacak olan seçimlerde başkan olacağını açıkladı. Kulübün borcu ise 2.5 milyar TL olarak açıklandı.

Vodafone Park’ta yapılan bu yılın son divan kurulunda toplantısında konuşan Orman zor bir dönemde göreve geldiklerini ve zor süreçleri atlattıklarını belirterek, “Zor bir dönemde yönetime geldik ve zor süreçleri geçirdik. Bu süreci hep beraber yaşadık. Ben Beşiktaş’ı Dolmabahçe Sarayı’ndan almadım, adliyeden aldım. Feda ile başladık, gelişimleri birlikte yaşadık.” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın bugün yapılan divan kurulu toplantısında yaptığı konuşma şöyle:

“Kısa bir süre önce taraftarımız Fenerbahçe maçına çıkmayın, 10 yıl şampiyon olmayın derken şimdi ne oldu da taraftarımız “Yönetim, bu takıma sahip çık” dendi ya da ne oldu da bu yönetime bu takım senin eserin dendi.”

“Şenol Güneş ile sözleşme imzalarken çok eleştiri aldık. İki sezon üst üste şampiyon olduk, Şampiyonlar Ligi’nde tarihi başarılar alırken bu takım bizim eserimiz değil miydi? Ne oldu? Ne oldu da bunları söylüyor taraftarımız?”

“Taraftarın kulübüne sahip çıkması güzel bir şey”

“Beşiktaş taraftarının kulübüne sahip çıkması güzel bir şey. Ekonomiyi Fikret Orman’a teslim edin diyen taraftarımız ne oldu da bunları söyler bir hale geldi. Ben bunları sorguluyorum.”
“Şimdi bakıyoruz paralar nerede diyorlar? Çıldırt bizi başkan, öldürt bizi başkan, büyük başkan! O dönemde olup da bu dönemde olmayan neler var? Bana bir anlatsınlar. Bunları daha önce de söyledim, çıkın aday olun.”

“Oğuzhan’ın performansından memnun değiliz”

“Oğuzhan’a protesto var. Yahu biz bu çocuklarla feda sezonu geçirdik. Oğuzhan’ın performansından biz de memnun değiliz.”

“Beşiktaş’ta iktidar mücadelesi yapılır, ben de yaptım. Bizler hata yapabiliriz, icraat yapan herkes hata yapar. Demirören’e seçip kaybettikten sonra 7 sene boyunca bir tane taraftarlar ile görüşmedik. Yapmak kolay mı? Kolay.”

“Şu andaki Beşiktaş takımına bir bakalım; kaleci Şampiyonlar Ligi’nde oynamış, stoper Dünya Kupası’nda, Gökhan’ın nasıl olduğunu biliyorsunuz, Adriano, Barcelona’dan. Caner, Medel, Tolgay, Oğuzhan hepsini biliyorsunuz.”

“Hata ettik, küçülmeye gitmeliydik.”

“Beşiktaş’ın 6 ay sonra seçimi var. Çok daha eskiden adaylıklarını açıklayanlar var. Buyurun gelin, Mayıs ayında aday olun. Beşiktaş’ı karıştırarak, beni itibarsızlaştırmaya çalışarak olma. Biz buralara tırnaklarımızla kazıyarak geldik.”

“Süleyman Seba ve Serdar Bilgili’ye yapılanları ben bu kulüpte bir daha yaşatmam. Kim varsa gelecek aday olacak. Buraya geldim, yarım saat uyku uyumadım. Biz, Beşiktaş için savaşmaya devam edeceğiz.”

“Hodri meydan. Gelin aday olun”

“Mayıs 2019’da yapılacak olan seçimde adayım. Kim varsa çıkıp gelsin aday olsun. Hodri meydan. Gelin aday olun. ‘Fikret Orman temsil edemiyor, biz şöyle yapacağız’ diye söyleyin. Taraftara oynamayın.”

“Beşiktaş kulübünün parasıyla bırakın uçağı, bir tane drone kaldırmış mıyız acaba, çıkıp bir tanesinin faturasını göstersinler. Beşiktaş tarihinde olmayan bir oyuncu satışı yaptık. Biz 6 senede menajerlere %11 komisyon ödemişiz. Başka bir kulüpte bunlar konuşulmaz.”

“Stat inşaatı sırasında koltuk, bariyerler için 3 milyon istendi! Benin yan sanayi fabrikam var, oranın genel müdürünü çağırdım ve 1.5 milyonluk teklif aldık, yaptıramadık. Bana,”Aman başkan sen yapma, senin üzerinden gözükmesin” diyenler bugün dedikodumu yapanlar.”

“Pankart yapacak paraları nereden buldunuz?”

“Yeni bir moda var, ‘Pankartı asan çocukları aldırttı’ diye söyleniyor. O çocuklara kızmıyorum ben. Sordum onlara biri tornacı, biri üniversite öğrencisi, diğerleri de öyle. Soruyorum, siz deplasmana gidip pankart yapacak paraları nereden buldunuz?”

“Tribünde bize sallayan çocuklar değil dünyada yokken, babalarının akıllarında yokken biz Beşiktaş’ı takip ediyorduk.”

“Şu anda iki ezeli rakibimizden de ekonomik olarak iyi durumdayız. Genç taraftar neslini anlamıyorum. Forvet al, onu gönder, bunu gönder ama bu genç adamın derdi parayı ödemek değil. Derdi, okula gittiği zaman bunu konuşabilmek. Anlıyorum.”

Kulübün borcu 2,5 milyar liraya dayandı!

Vodafone Park Moda Merkezi’nde gerçekleştirilen Beşiktaş Kulübü Divan Kurulunun 2018 yılı 4. olağan toplantısında okunan denetim kurulu raporunda borç 2 milyar 495 milyon 267 bin 687 lira olarak gösterildi.

Borcun 1 milyar 784 milyon 788 bin 30 lirasının Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ’ye, 710 milyon 479 bin 657 liralık kısmının ise kulübe ait olduğu kaydedildi.

Siyah-beyazlı kulübün alacaklarının ise 376 milyon 157 bin 524 lira olarak gerçekleştiği aktarıldı.

Rapor borç, kulüp derneği için 30 Eylül, Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ için de 30 Ağustos 2018 itibarıyla baz alındı.

Futbolistan Yorumları
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
Yorum Bırakın


Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Etiketler: Başkanlığa aday, Beşiktaş, Beşiktaş Başkanı, Beşiktaş Divan Kurulu toplantısı, Dolmabahçe Sarayı, Fikret Orman, Oğuzhan, Vodafone Park,

Futbolu buradan takip et !

© 2011 Futbol Gazetesi - Futbol Haberleri - Futbolistan.net - Futbol sadece futbol değildir.