Futbolu buradan takip et !
Galatasaray’ın yabancı futbolcuları Avrupa Adalet Divanı’na gidiyor!..
19 Haziran, 2013 | 15:19

g-sarayli-futbolcular-avrupa-adalet-divani-da-gidiyorlar-futbolistanGalatasaray’ın yabancı futbolcuları Avrupa Adalet Divanı’na gidiyor!.. Sarı – kırmızılı kulübün AB Vatandaşı statüsündeki futbolcuları, TFF’nin yabancı kısıtlaması kararı sonrası harekete geçiyor.

HTSpor’un haberine göre, sarı – kırmızılı takımda yaşanan 6+0+4 şoku sonrası, Galatasaray’da ‘Avrupa Pasaportu’ taşıyan yabancı futbolcuların Türkiye’de AB Vatandaşı statüsünde oynamak için Avrupa Adalet Divanı’na başvuru yapma kararı aldıkları ileri sürüldü. Yabancı uyruklu oyuncuların, daha önce İspanya’da Nihat Kahveci’nin Avrupa Adalet Divanı’na giderek, Real Sociedad’da AB Vatandaşı statüsünde oynama hakkını kazanmasından yola çıkacakları iddia edildi.

YENİ BİR ÇIĞIR AÇILABİLİR

TFF Başkanlık makamına hitaben 8 Mayıs’ta dilekçe veren Galatasaray’ın, yabancı sınırlamasının AB kuralları ve çerçevesinde revize edilmesini istediği biliniyor. İşleme alınan dilekçede, 1963 tarihli Ankara Antlaşması, 1972 yılındaki ek protokol ve 1980’deki Ortaklık Konseyi kararları çerçevesinde Avrupa Adalet Mahkemesi’nin Nihat Kahveci ile ilgili kararının örnek alınması ve mütekabiliyet esasları çerçevesinde Türkiye’de de AB ülkesi futbolcuları için sınırlamanın kaldırılması gerektiği vurgulanmıştı. Eğer AB Vatandaşı statüsündeki oyuncular Avrupa Adalet Divanı’na böyle bir başvuruda bulunur ve olumlu yanıt alırsa, Türkiye’de bu konuda yeni bir çığır açılmış olacak.

Futbolistan Yorumları
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
Yorum Bırakın


Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Etiketler: AB, AB Vatandaşı statüsü, Avrupa Adalet Divanı, Avrupa Pasaportu, galatasaray, Galatasaray'ın yabancı futbolcuları, Galatasaray'ın yabancı futbolcuları Avrupa Adalet Divanı'na gidiyor, Nihat kahveci, Real Sociedad, tff,

Futbolu buradan takip et !

© 2011 Futbol Gazetesi - Futbol Haberleri - Futbolistan.net - Futbol sadece futbol değildir.