Futbolu buradan takip et !
Karabükspor’un eski başkanı ve yöneticilerine tarihi ceza!
14 Kasım, 2018 | 08:30

Karabükspor'un eski başkanı ve yöneticilerine tarihi ceza!

Karabükspor’un eski başkanı ve yöneticilerine tarihi ceza kesildi. Geçtiğimiz sezon Süper Lig’de mücadele eden Karabükspor’un eski başkanı ve yöneticileri karşılıksız çek nedeniyle para cezasına çarptırıldı.

Mali sorunlarla boğuşan ve bu sezon TFF 1. Lig’de mücadele eden Kardemir Karabükspor’da tarihi bir gelişme yaşandı. Kulübün eski başkanı Ferudun Tankut ile 5 yöneticiye karşılıksız çek verdikleri gerekçesiyle mahkeme tarafından para cezası kesildi.

Karabükspor’un eski başkanı ve yöneticilerine tarihi ceza!

Karabükspor eski Başkanı Ferudun Tankut ile eski yöneticilerden Seyit Ahmet Karabacak, Hakan Eren, Tolga Gül, Serdar Dereli ve Tuncay Yıldız’ın da yer aldığı karşılıksız çek düzenleme davasında karar belli oldu.

Karabük İcra Ceza Mahkemesi tarafından yürütülen davanın karar duruşmasında Ferudun Tankut ve yöneticiler karşılıksız çek düzenlemekten dolayı para cezasına çarptırıldı.

karabukspor-dava-ferudun-tankut

6 kişiye ayrı ayrı 20 TL’den 8’er bin TL adli para cezası verildi. Ancak cezanın çek bedelinden aşağı olamayacağından sanıklara yine ayrı ayrı 517 bin 725’er lira para cezası kesildi.

Kardemir Karabükspor, eski Başkanı Ferudun Tankut döneminde 190 milyon lira borçla kongreye gitmiş, sonra başkanlığı bırakmıştı.

Futbolistan Yorumları
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
Yorum Bırakın


Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Etiketler: Ferudun Tankut, Hakan Eren, Karabük İcra Ceza Mahkemesi, Karabükspor, Kardemir Karabükspor, Karşılıksız çek, Serdar Dereli, Seyit Ahmet Karabacak, Tarihi ceza, Tolga Gül,

Futbolu buradan takip et !

© 2011 Futbol Gazetesi - Futbol Haberleri - Futbolistan.net - Futbol sadece futbol değildir.