Futbolu buradan takip et !
Kötü haber geldi… Bulunan ceset Emiliano Sala’ya ait!
08 Şubat, 2019 | 07:17

Kötü haber geldi... Bulunan ceset Emiliano Sala'ya ait!

Radardan çıkıp Manş Deniz’ne düşen ve geçtiğimiz günlerde enkazına ulaşılan Arjantinli futbolcu Sala’yı taşıyan uçaktaki cezedin kimliği belli oldu. Bulanan cesedin ünlü futbolcu Emiliano Sala’ya ait olduğu açıklandı.

Enkazı Manş Denizi’nde bulunan uçaktaki cesedin Arjantinli futbolcu Emiliano Sala’ya ait olduğu belirlendi. İngiltere’nin güneybatısındaki Dorset polisinden yapılan yazılı açıklamada, denizden çıkarılan cesedin futbolcuya ait olduğunun resmen tespit edildiği belirtildi.

Bulunan ceset Emiliano Sala’ya ait

Sonuca ilişkin Sala ve pilot David Ibbotson’un ailelerinin bilgilendirildiği kaydedilen açıklamada, özel eğitimli görevlilerce ailelere destek verildiği vurgulandı. Fransa’nın Nantes kentinden Galler’in başkenti Cardiff’e 22 Ocak’ta yola çıkan küçük uçak, Manş Denizi üzerinde kaybolmuş, Sala ve pilotun hayatından umut kesilmişti.

3 Şubat’ta uçağın enkazının yeri tespit edilmiş ve içindeki cesedin çıkarılması için çalışmalara başlanmıştı. 6 Şubat’ta çıkarılan ceset, kimlik tespiti için Isle of Portland’a götürülmüştü. Uçak ise hava şartları ve teknik zorluklar nedeniyle çıkarılamamıştı.

Arama çalışmalarına devam edilebilmesi için birçok ünlü futbolcu katkıda bulunmuştu. Sala, Premier Lig takımı Cardiff City ile 15 milyon sterlinlik sözleşme imzalamıştı.

Futbolistan Yorumları
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
Yorum Bırakın


Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Etiketler: David Ibbotson, Emiliano Sala, Nantes,

Futbolu buradan takip et !

© 2011 Futbol Gazetesi - Futbol Haberleri - Futbolistan.net - Futbol sadece futbol değildir.