Futbolu buradan takip et !
Ne değişti Yusuf Namoğlu?
16 Aralık, 2014 | 18:25

Yusuf Namoğlu

Zekeriya Alp’in istifasıyla boşalan MHK Başkanlığına TFF tarafından Yusuf Namoğlu getirildi. Namoğlu, 2012’de Bülent Yüksel’e yaptığı açıklamada MHK’yı  ‘Bir takım torpillerle meydana gelen bir kurul’ diye eleştirmişti!

NationalTurk’un haberine göre Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu’nda (MHK), Zekeriya Alp’in istifasının ardından yeni başkan Yusuf Namoğlu oldu. Federasyonun internet sitesinde yapılan açıklamada ” Yönetim kurulumuz, bugün yaptığı toplantıda Merkez Hakem Kurulu Başkanlığına Sayın Yusuf Namoğlu’nun getirilmesine oy birliğiyle karar vermiştir. Sayın Namoğlu birlikte çalışacağı kurulu kendisi oluşturacaktır. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyoruz” denildi.

Yusuf Namoğlu, 2012 yılında NTV Spor Radyo’da Bülent Yüksel’e sert açıklamalar yapmış ve MHK’nın torpillilerden oluştuğunu ileri sürmüştü. MHK’da çalışmayacağını belirten Yusuf Namoğlu gerekçe olarak da şunları söylemişti:

“Geçmiş herkesin aynasıdır. O aynaya baktığımızda bazı gerçekleri görebiliyorduk. Bu nedenle de gelecekte neler yaşayabileceğimizi algılayabiliyordum. Tıpkı sahadaki hakemi algılayabilmeleri gibi… İlla da o koltuğa oturmak önemli değil, önemli olan o koltuğa oturduğunuzda doğru şeyleri yapabileceğiniz ortamın olması gerekir. Yoksa orada olmanız fayda değil zarar getirir. Yapılan kurulun teşekkülüne baktığınızda, kulüplerden, oradan, buradan, bir takım torpillerle meydana gelen bir kurul.”

2012’den beri neyin değiştiği ve Yusuf Namoğlu’nun bu görevi kabul ettiği ise bilinmiyor!

Yusuf Namoğlu’nun 2012’de yaptığı açıklamalar için tıklayın

Futbolistan Yorumları
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
Yorum Bırakın


Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Etiketler: Beşiktaş, Beşiktaş Galatasaray, bülent yüksel, Cüneyt Çakır, FIFA, Fırat Aydınus, galatasaray, Hüseyin Göçek, MHK, MHK eski başkanı, MHK Yusuf Namoğlu, MHK Zekeriya Alp, Ntvspor radyo, Ntvspor Radyo Bülent Yüksel, tff, Yusuf Namoğlu, yusuf namoğlu bülent yüksel, Yusuf Namoğlu MHK, Zekeriya Alp,

Futbolu buradan takip et !

© 2011 Futbol Gazetesi - Futbol Haberleri - Futbolistan.net - Futbol sadece futbol değildir.