Futbolu buradan takip et !
TFF’den Skandal Statü
14 Temmuz, 2017 | 18:49

Gelişim Ligleri

 

Türkiye Futbol Federasyonu önümüzdeki sezonun TFF 1.Lig, TFF 2.Lig, TFF 3.Lig, U21 ligi ve gelişim ligleri statüleri ile 2017 sezonu plaj futbolu ligi statüsünü kabul etti.

TFF’nin Statü Kararına Kulüpler İsyanda

Statüde 2. ve 3. Lig’de yer alan profesyonel takımların 2017-2018 sezonunda Gelişim Liglerinde (Akademi Ligleri) yer almayacakları ve mahalli liglerinde mücadele edecekleri ifade edildi. Alınan bu skandal kararın ardından kulüpler TFF’ye ateş püskürdü ve mantıklı bir gerekçenin belirtilmesi için TFF’yi dilekçe ve faks yağmuruna tuttu. Kocaelispor da konu ile ilgili TFF’ye başvuru yapan takımlar arasında yer alıyor.

İşte  Skandal Statü’deki Ayrıntılar

Madde 1; Süper Lig ve TFF 1. Lig’de yer alan kulüplerin, Bölgesel Gelişim Ligi ( U14, U15, U16) ve Elit Liglerine ( U17, U19) tümyaş gruplarında katılmaları zorunludur.

Madde 4; Katılım Formu ve taahhütnamesinde yer alan yükümlülüklerini yerine getirmeyen ve gelişim liglerinin herhangi bir yaş kategorisine katılmayan Süper Lig kulüplerine 500.000 TL 1.Lig kulüplerine 100.000 Tl para cezası verilir.

Madde 7; TFF 2.Lig ve TFF 3.Lig kulüpleri Kulüp Tescil Talimatı hükümleri doğrultusunda sadece illerindeki yerel lig organizasyonlarına katılırlar.

Statü Kararına Tepki Yağdı

TFF’nin bu skandal statü kararına, Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Özcan Nalbantlar, ” Alınan bu karar ciddi projeleri ve planları olan kulüpler için büyük bir hayal kırıklığı. Altyapıdan geleceğe oyuncu çıkarmanın engellenmesidir. Her Süper Lig ve 1.Lig Kulübü’nün altyapısı bizden iyi midir ki, 2. ve 3. Lig kulüplerine siz yoksunuz deniyor” ifadelerini kullandı.

Altay Altyapı Teknik Direktörü Levent Bayraktar yaptıkları seçmelere katılımın yoğun olmasından memnun olduğunu belirterek “Ama TFF’nin aldığı karar ciddi anlamda Türk futbolunu olumsuz etkileyecek. Bunun için gerekli çalışmalara Türkiye’deki tüm kulüp yöneticilerinin tepkisi olacaktır. Biz de bu durumun düzelmesini ve bir an evvel gelişim liglerinin devaö etmesini diliyoruz”dedi.

Kaynak; 1 , 2

Futbolistan Yorumları
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
Yorum Bırakın


Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Etiketler: 1. Lig, 2. Lig, 3. Lig, Gelişim Ligleri, Skandal Statü Kararı, süper lig, tff,

Futbolu buradan takip et !

© 2011 Futbol Gazetesi - Futbol Haberleri - Futbolistan.net - Futbol sadece futbol değildir.