Futbolu buradan takip et !
Yargıtay’dan Demirören ve Orman’ı şok eden karar!
07 Şubat, 2018 | 15:41

2007 ve 2008 yılındaki Beşiktaş Genel Kurul toplantılarında yönetim ve denetleme kurulunun ibrasına ilişkin kararların iptaline ilişkin mahkeme kararı Yargıtay tarafından onandı. Fikret Orman’ın Yıldırım Demirören lehine Yargıtay’a yaptığı itiraz reddedildi. / Son Dakika…

Beşiktaş Postası’nın haberi;

İstanbul 6. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen ve kamuoyunda “Fulya Davası” olarak da bilinen davada 2007 ve 2008’de gerçekleştirilen genel kurul toplantılarında yönetim ve denetleme kurulu üyelerinin ibrasına ilişkin kararların iptali yönünde karar çıkmış, yani Yıldırım Demirören yönetimi ibra edilmemişti.

Demirören’e borç yok!

Böylece, kulübün Yıldırım Demirören’e 100 milyon lira borcu olduğu iddiası çökmüş, Fulya projesi, Vicente Del Bosque ve Matteo Ferrari’ye ödenen tazminatlar başta olmak üzere kulübe verilen birçok zararın Demirören ve yönetiminden geri alınmasının önü açılmıştı.

Ancak Fikret Orman başkanlığındaki yönetim kurulu 6. Asliye Hukuk Mahkemesinin verdiği bu kararı Yargıtay’a götürmüştü.

Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, Fikret Orman yönetiminin Fulya davası sonucuna yaptığı itirazı reddetti ve 6. Asliye Hukuk Mahkemesinin kararını onadı.

Hatırlanacağı gibi Yargıtay, Beşiktaş A.Ş’nin 2005-2007 yılları arasında 51 faturaya ilişkin kayıtlarında usulsüzlük iddiasıyla açılan davada aralarında TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in de bulunduğu sanıkların beraatine ilişkin mahkeme kararını da bozmuştu.

Futbolistan Yorumları
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
Yorum Bırakın


Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Etiketler: Fikret Orman, Fulya davası, Vicente Del Bosque, Yargıtay, yıldırım demirören,

Futbolu buradan takip et !

© 2011 Futbol Gazetesi - Futbol Haberleri - Futbolistan.net - Futbol sadece futbol değildir.