FutbolGündemŞike ÇetesiŞike Dosyaları

Abdullah Kiğılı; CAS’tan ne karar çıkarsa çıksın, Fenerbahçe Avrupa’daki yoluna devam edecek

Abdullah Kiğılı; CAS’tan ne karar çıkarsa çıksın, Fenerbahçe Avrupa’daki yoluna devam edecek!.. Fenerbahçe Kulübü İkinci Başkanı Kiğılı: CAS’tan ne karar çıkarsa çıksın, Fenerbahçe, Avrupa’daki yoluna devam edecek. Karar bu seneyi kapsamayacak…

Abdullah Kiğılı, “CAS’tan nasıl bir karar çıkarsa çıksın Fenerbahçe bu sezonu Avrupa’da tamamlayacak.” dedi. Milliyet Gazetesi’nin haberine göre,  CAS’tan ne karar çıkarsa çıksın, Fenerbahçe, Avrupa’daki yoluna devam edecek. Karar bu seneyi kapsamayacak. Amacımız Şampiyonlar Ligi’ne katılmak. Elenirsek yola UEFA Avrupa Ligi’nden devam edeceğiz.. CAS kararı bu seneyi etkilemiyor.Oscar Cardozo için de görüşmeler devam ediyor. Olursa, birkaç gün zarfında belli olacak. İnşallah kadromuza katarız.”

FB TV’ye değerlendirmede bulunan Kığılı, ön eleme turlarında kim çıkarsa çıksın hedeflerinin belli olduğunu anlatarak, şöyle konuştu:

“CAS’ın dün aldığı karardan sonra Şampiyonlar Ligi ön eleme turuna katılmamız önemliydi. Yoksa rakipler önemli değil bana göre. Ön elemelerde kim çıkarsa çıksın Fenerbahçe’nin şu an bir hedefi var, o da gruplara kalmak. Allah nasip ederse gruplara kalacağız.”

Kiğılı, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’nin (CAS), UEFA Tahkim Kurulu kararının yürütmesini durdurmasının kendileri açısından birçok şeyi değiştirdiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Açıkça ifade etmek gerekirse, kaç aydan beri ciddi manada büyük bir sıkıntının içinde bu camia. Taraftarlarıyla, yönetimiyle, futbolcularıyla, teknik kadrosuyla… Yani Allah kimseye vermesin, hakikaten büyük bir sıkıntı vardı. Hak ettiğimiz şeye ulaşamamanın da verdiği bir eziklik vardı. Dün çok şükür bu kara bulutlar dağıldı. Dün öğleyin burası bir bayram yeri gibiydi. Futbolcularla, teknik kadroyla ve yöneticilerle inanılmaz güzel bir hava oldu. Her şey yeniden başlıyormuş gibi dünden itibaren düğmeye basıldı. İnşallah çok rahat bir şekilde Salzburg’u da geçeceğiz. Hak yerini buldu, ilahi adalet tecelli oldu.”

Abdullah Kiğılı, takımlarındaki dayanışmanın üst seviyede olduğunu dile getirerek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Kötü günleri geride bırakarak hızlı bir şekilde aydınlığa çıkıyoruz. Bunu hissediyoruz. Taraftarımızın da yine desteğiyle çok daha güzel yerlere geleceğimize inanıyoruz. Nasıl geçen sezon UEFA Avrupa Ligi’nde yarı finale kadar çıktıysak, Şampiyonlar Ligi’nde de gruplara kalıp, oradan da tekrar yarı finale çıkmayı hedefliyoruz. Bu sezon hem ligde şampiyon olmak hem de Şampiyonlar Ligi’nde gidebileceğimiz en iyi yere gitmek istiyoruz.”

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu