FutbolGündem

Aziz Yıldırım Demirören’e taviz vermemiş !

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe resmi sitesinden dün iki açıklama yaptı.
Yıldırımın ilk gündem maddesi Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören’le bir araya geldikleri yemek için yapılan yorumlardı. Tecrübeli futbol adamı taraftar sitelerindeki yorumlara ilişkin şunları söyledi: “Taraftarlarımız şunu çok iyi bilmektedir ki Fenerbahçe başkanı, etik olmayan hiçbir ilişkinin içinde olmaz, kulübünün temsil ettiği değerlere ve 100 yıllık tarihi süresince gösterdiği kararlı duruşa zarar verecek hiçbir davranışta bulunmaz.
Bunun aksinin düşünülmesi, hele Fenerbahçe’liler tarafından düşünülmesi, şahsıma karşı yapılmış çok büyük bir haksızlık olacaktır.

Söz konusu yemeğin,  özel bir konuyla ilgili ve başkalarının da eşlik ettiği bir buluşma olduğunu vurgulayan Yıldırım,  şunları kaydetti: “Yapılan eleştiri ve yorumların, kulübümüzün hakları uğruna bugüne kadar her koşulda mücadele etmiş, hiç kimseye taviz vermemiş, boyun eğmemiş, bunun sonucu olarak bu mücadeleler esnasında haksız her türlü eleştiriye maruz kalmış olan şahsıma yapılmış en ağır ve en haksız eleştiri olduğunu düşünüyor ve üzüntülerimi açıklama gereği duyuyorum.”

Kupanın adaylığımla alakası yok

Yıldırım, kulüpteki seçimlerle de ilgili yeniden aday olması veya olmaması için hiçbir önkoşulunun bulunmadığını söyledi. Aziz başkan aday olmaya karar verdiğinde, tüm adaylar gibi, genel kurulu oluşturan üyelere ve camiaya projelerini ve ekibini sunacağını belirterek, “Diğer adaylardan farklı olarak, tüzük gereği genel kurulumuzun onayını isteyeceğim” dedi.

Medyada yer alan bir habere atıfta bulunan Yıldırım, şunları kaydetti: “Başkanlığım süresince başarılı sportif derecelerimiz, tesisleşme faaliyetlerimiz, kulübün mali, idari ve kurumsal anlamda geldiği noktanın göz ardı edilerek, alınacak bir Türkiye Kupası’nın, adaylığımı açıklamam için bir ön şartmış gibi kamuoyuna yansıtılması, kulübümüzün tarihine yazılan bu başarıların da gölgelenmesi anlamına gelir.”

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
%d