FutbolFutbolda ŞiddetGündemŞike ÇetesiŞike DedikodularıŞike Dosyaları

Aziz Yıldırım’ın tahliye talebi reddedildi

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, ”Futbolda şike” davası kapsamında yargılanan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın tutukluluğuna yapılan itirazı reddetti.

Dava kapsamında tutuklu yargılanan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı İlhan Ekşioğlu ile Tamer Yelkovan, Ali Kıratlı, Sami Dinç, Ahmet Çelebi ve Yusuf Turanlı, avukatları aracılığıyla tahliye talebinde bulundu.

Talebi değerlendiren özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, ”üzerlerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, yasal yaptırımı, fiziki takip tutanakları, dosyada yer alan sanık ifadeleri ve kuvvetli suç şüphesini gösteren olguların devam etmesi” gerekçesiyle söz konusu talebi reddetti.

Mahkeme heyeti, sanıkların talebi doğrultusunda itiraz dilekçelerini değerlendirmek üzere üst mahkeme olan özel yetkili İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi. Ajansspor’un haberine göre, dava kapsamında tutuklu bulunan sanıklardan Olgun Peker, Haldun Şenman ve Bülent İbrahim İşcen’in ise tutukluk hallerine itiraz etmedikleri ifade edildi.

Bu arada, davaya müdahil olmak isteyen Trabzonspor Kulübü’nün dilekçesinin ise henüz mahkemeye ulaşmadığı öğrenildi. Geçen celse verilen ara karar doğrultusunda birinci ”Ergenekon” davasının gizli tanığı ”Poyraz”ın verdiği ifadenin ise mahkemeye ulaştığı kaydedildi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu