GündemŞike ÇetesiŞike DedikodularıŞike Dosyaları

Beşiktaş’ın UEFA Tahkim Kurulu’ndaki duruşması sona erdi!..

Beşiktaş’ın UEFA Tahkim Kurulu’ndaki duruşması sona erdi!.. Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve beraberindeki heyetin katıldığı, UEFA Disiplin Kurulu’nun verdiği Avrupa kupalarından 1 yıl men cezasına yapılan itiraz ile ilgili UEFA Tahkim Kurulu’ndaki duruşmalı toplantısı sona erdi.

Beşiktaş heyeti, Tahkim Kurulu’ndaki savunmanın ardından UEFA Merkezi’nden ayrıldı. HTSpor’un haberine göre, yaklaşık 7 saat süren savunma sonrası Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, “Sonucu bildiğimiz bir şey yok. İyi bir savunma yaptık. 1 hafta sonra açıklanır. Kura çekiminden önce gerekli kararı açıklarlar. Bizim umudumuz kararın pozitif olması. 19 Temmuz’da kura çekimi var. Karar bu tarihten önce açıklanır. Savunmaya katılan arkadaşlarımızın gelmesi iyi oldu. O dönemin Etik Kurulu’ndaki arkadaşlarımız bizi kırmadılar ve geldiler. TFF Yöneticisi Cengiz Zülfikaroğlu da bizi kırmadı ve geldi. Ona da çok teşekkür ediyoruz. Savunmamızın detayına girmek istemiyorum. Basında bunların yayınlanması kararı etkileyebilir” diye konuştu.

KİMLER KATILDI? 

Siyah – beyazlı kulübün toplantı için Nyon’a götürdüğü isimler saat 10:00 sularından UEFA binasına giriş yaptı. Toplantı 10:30’da başladı. Cezanın açıklanmasının ardından Tahkim Kurulu’na başvuran siyah-beyazlılarda, Fikret Orman’ın yanı sıra İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi, yönetim kurulu üyesi Melih Sami Esen ve kulübün işbirliği yaptığı İsviçre’deki hukuk bürosu avukatları İsviçre’nin Nyon kentinde gerçekleştirilen duruşmalı toplantıda yer aldı. Eski yöneticilerden Serdal Adalı, futbol takımının eski teknik direktörü Tayfur Havutçu, kulüp çalışanı Ahmet Ateş, Prof. Dr. Oğuz Atalay, Yrd. Doç. Dr. Burak Oder ve Mertay Kugay’ın da Beşiktaş Kulübü’nün tanıkları olarak toplantıya katıldı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu