FutbolGündem

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic; Çılgınca saldırmayacağız!..

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic; Çılgınca saldırmayacağız!.. Bilic ve oyunculardan Serdar Kurtuluş, Asteras maçı öncesinde konuştu…

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic; Çılgınca saldırmayacağız!.. Milliyet Gazetesi’nin haberine göre, Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic ve oyunculardan Serdar Kurtuluş, Asteras maçı basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Serdar Kurtuluş şöyle konuştu:

“Zorlu bir periyotta iyi bir başlangıç yaptık. Asteras takımı iyi işler yapabilen bir takım. En tehlikeli kozu ise kontra ataklar. Bunu ilk maçta gördük. Burada önemli olan bizim ne yapacağımız. Beşiktaş olarak galip gelmek istiyoruz. Hedefimiz gruptan lider çıkmak. Bunu da galip gelerek başarmak istiyoruz. Bu maçın ülke puanı açısından da önemi var. Rakibimizi yenerek ülkemize faydalı olmak istiyoruz.”

“Ben kendimi takımın oyuncusu olarak görüyorum. Önemli olan sahaya çıkınca en iyisini yapmaya çalışmak. Her zaman bunu yapmak için sahaya çıkıyorum. Takım da galip gelince mutlu oluyorum. Umarım performansım böyle sürer ve galip gelmeye başlarız. Bizim için iyi olan bu.”

Daha sonra sözü alan Bilic ise şu açıklamalarda bulundu:

“1 puanın bize yeteceğini biliyoruz”

Burada açıklayacak değilim ama 1 puanın bize yeteceğini biliyoruz. Bunu olumlu etsiki üzerimizdeki gerginliği alıyor. Söylediğinizi 20 sene önce İtalyanlar yapardı, sizin milli takımYunan milli takımı verdi. O kadar sık ve sert savunma yapan takım görmedim. Yarın akşam 1 puanın yetiyor olması bizi iyi etkileyecek. Bu oyun planını değiştirmemizi gerektirmiyor. Zaten yarın akşam 1 puan yeter diye çıkarsak tehlikeli olacaktır. Çılgınca oynamayacağız kornere 8 adam göndermeyeceğiz, ama 3 adam da göndermeyeceğiz. Her zaman ne yapıyorsak onu yapmaya devam edeceğiz. Maça yaklaşımımız böyle olacak.

“Şubat-Mart’ı düşünmek sağlıklı olmaz”

Bizim amacımız Süper Lig’de şampiyon olmak, Avrupa’da şampiyon olmak. Kibirli davranmayacağım henüz Kasım ayındayız, Avrupa ligi veya şampiyonluktan bahsetmek çok anlamsız. Bu maçın ardından lig maçımız var tamamıyla buna odaklanıyoruz, şimdiden Şubat-Mart aylarını düşünmeye başlarsak bu sağlıklı olmaz. Türkiye’de tüm kulüplerin hedefi şampiyonluk ama bu bizim için Avrupa’nın anlamsız olduğu anlamına gelmiyor.

NationalTurk Haber

“Pedro bizim için önemli bir oyuncu”

Kasımpaşa maçında çok iyi bir oyun ortaya koyduk. Pedro’nun dönmüş olması bize çok iyi seçenek sağlıyor ve bizim için çok önemli bir oyuncu… Galatasaray maçıyla birlikte 13 maçlık bir periyota girdik ve akıllı rotasyonları yapmamız gerekiyor. Kazanma şansını azaltmadan seçimlerimizi yapmamız lazım. Bu sadece Pedro için geçerli değil bütün takım için geçerli…

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu