FutbolGündem

Bilic’in fikstür eleştirisine TFF’den cevap!..

Bilic’in fikstür eleştirisine TFF’den cevap!.. Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic geçtiğimiz günlerde Ntv Spor’da katıldığı programda fikstürle ilgili eleştirilerde bulunmuş ve kendilerine haksızlık yapıldığını savunmuştu.

Bu ve benzeri yorumlara Futbol Federasyonun’dan cevap geldi. Ntvspor’un haberine göre, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), zorunlu bir durum olmadığı sürece Spor Toto Süper Lig’de daha önce açıklanan ilk yarı maç programına uyulması konusunda kararlı olduklarını duyurdu.

TFF’den yapılan açıklamada, 1 Eylül’de Süper Lig’de ilk devrenin tüm müsabaka programının kamuoyuyla paylaşıldığı hatırlatılarak, “Kamuoyunda özellikle Avrupa kupalarında mücadele eden kulüplerimizin bazı müsabaka tarihleriyle ilgili değişiklik beklentileri oluştuğunu görmekteyiz” denildi.

TFF’nin tüm kulüplere aynı mesafede olduğu vurgulanan açıklamada, Avrupa kupalarında mücadele eden Beşiktaş ve Galatasaray’ın 76, Trabzonspor’un ise 78 dinlenme gününe sahip olduğu belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

“TFF olarak mücbir bir sebep olmadıkça açıklanan maç programına uyulması konusunda kararlı duruşumuzu devam ettireceğimizi bir kez daha vurgulamak isteriz. Federasyonumuz tüm kulüplerimize eşit yakınlıkta olup planlama sürecinde her kulübümüze eşit oranda dinlenme günü ayarlamaya özen göstermiştir. Program detaylı bir şekilde incelendiğinde, Avrupa kupalarında mücadele eden kulüplerimizin birbirlerine yakın sayılarda dinlenme gününe sahip olduğu görülebilir.”

Kulüplerin Avrupa’da oynadıkları müsabakalarda aldığı puanın ülke puanına olan katkısının bilincinde olunduğuna işaret edilen açıklamada, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor’a Avrupa kupalarında oynayacakları grup müsabakalarında başarı dilendi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu