FutbolGündem

Bülent Yüksel; Herkesi fazla büyütmüşüz!..

Ünlü radyocu Bülent Yüksel, şike soruşturması kapsamında son günlerde yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Yüksel yazısında, “Başbakan Erdoğan dahil, futbol mafyasını alt edebilen bir kişi bile çıkmadı” dedi.

Bülent Yüksel’in yazısı;

Şamil Tayyar’a çok kızan vardır; çoğunda haklıdırlar. Memleket meselelerinde aynı yerde değiliz, olmamız mümkün olmaz. “Futbol mafyası” ifadesi ilk kez bir resmi ağızdan çıkıyordu, ilgimi çekti, davet ettim, konuğum oldu…

Yıldırım Demirören (Beşiktaş Başkanı’yken), Nihat Özdemir, Göksel Gümüşdağ’ın şike yasasıyla ilgili teklifin Adalet komisyonunda görüşülmesi esnasında milletvekillerini abluka altına aldığını (kendi ifadesiyle) anlattı. “Nasıl olur? Bizimkiler milletvekilleri karşısında eses duruşa geçer” dedim. Şamil Bey’in cevabı “siz milletvekillerini gözünüzde çok büyütmüşsünüz” oldu.

Önce yasa değişti.

“Sonra kişilerle kurumlar ayrılmalı”cılar türedi; Başbakan bu lafı ettiğinde kamuoyu çoktan ayırmıştı kişilerle kurumları.

“Sahaya Yansımadı”cılar çıktı; Etik kurulu böyle dediğinde de kamuoyu çoktan şikeyi sahaya yansıtanın alnını karışlayacak hale gelmişti.

Sonuç:

Değişmiş yasaya göre adli cezaları üçte bire düşenlerin, aslında şike yapmadıkları-mahkeme tarafından düzmece tapelerle içeride tutuldukları! şikeyi asçantacıların yaptığı, bu asçantacıların yaptığı şikenin de sahaya yansımadığı ortaya çıktı.

Yahu milletvekilini fazla büyütmüşüz…

NationalTurk Haber

Başbakan’ı fazla büyütmüşüz…

Ana muhalefeti-ya muhalefeti fazla büyütmüşüz…

Spor kulüplerinin camialarını fazla büyütmüşüz…

Kimi büyüteceğiz?

Silahını-silahsızını bilmem; futbol mafyasını çok hafife almışız asıl.

Kupa kime verilir, hangi sezondan puan silinir, kimden silinir; beni zerre kaar ilgilendirmiyor.

Başbakan dahil; bir tane akıllı ve yürekli adam çıkmadı futbol mafyasını alt edebilen, koca memlekette.

Spor medyasını; Allah cezasını verince anlatırım. Spor yorumcusunun en adisinin kimlerle oturup kalkarken ne işler becerdiğini görmekten dolayı büyük üzüntü duyuyorum. Adam adi, aptal ve çapsız çünkü. Bunlara çanak tutanların yatacak yerleri yok. Bu dünyada göremezsek, öbür dünyada göreceğiz.

Twitter’da yirmi otuz mesaja sığmazdı bunlar. Buradan dertleşeyim istedim. Ara ara sinirlenince yazarım. Şimdilik hoşçakalın.

Bülent Yüksel

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu