Fulya DosyasıFutbolGündem

Demirören, alacaklarına karşılık Beşiktaş’tan senet mi aldı?

Beşiktaş camiası şok bir iddiayla çalkalanıyor. Beşiktaş’ı bırakıp TFF’nin başına geçen Yıldırım Demirören’in 103 milyon liralık alacağı için kulüpten senet aldığı ileri sürüldü.

Yıldırım Demirören’in 103 milyon lirayı hibe ettiğini açıklaması kimi kesimler tarafından takdir gördü kimi kesim tarafından ise ağır eleştiri alıp “Beşiktaş’ın sadakaya ihtiyacı yok” şeklinde yorumlandı. Mali kongre haftasında ise çok ilginç gelişmelerin yaşandığı daha yeni gün yüzüne çıktı.

Yıldırım Demirören’in, 26 Şubat Pazar günü yapılan mali genel kuruldan üç gün önce 103 milyon TL’lik alacağına karşılık kulüpten senet aldığı ortaya çıktı. Senetlere, imza yetkisi bulunan iki yöneticinin imza attığı öğrenildi.

Habertürk’ün haberine göre; senet olayı önceki gün diğer yöneticiler tarafından da duyuldu. Bazı isimler olaya tepki gösterdi. İmzayı atan yöneticilerden biri arkadaşlarından gelen tepki üzerine, “Ne yapayım? Getirdiler imzayı attım” dedi. Demirören parayı şartlı olarak hibe etti etmesine ama böylesine yüksek bir meblağı yeni seçilecek başkanın da vermesi imkansız. Bu durumda Demirören’in sözü de geçerliliğini yitirmiş olacak. Şu aşamada Demirören yönetimden aldığı senedin üzerine istediği tarihi koyabilir.

Yeni yönetimden parasının ödenmesi talebinde de bulunabilir. Uzlaşma sağlanamadığı taktirde de senet üzerindeki tarihten itibaren yasal faiz işleyecek. Sonuç olarak, mali kongredeki konuşması kayıtlara geçse de Demirören şartlı hibesini, olası durumları da düşünerek garanti altına almış oldu.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu