Fulya DosyasıFutbolFutbolda ŞiddetGündemŞike ÇetesiŞike DedikodularıŞike Dosyaları

Demirören Blatter görüşmesi sona erdi; İşte Demirören’in açıklamaları

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ile FIFA Başkanı Sepp Blatter arasında bugün sabah TSİ 10.00’da başlayan görüşme sona erdi.

FIFA’nın, İsviçre’nin başkenti Zürih’teki merkezinde gerçekleştirilen ve ”nezaket ziyareti” olarak belirtilen görüşmeye, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) İkinci Başkanvekili Servet Yardımcı ile TFF Genel Sekreteri Prof. Dr. Emre Alkin de katıldı.

Başkan Yıldırım Demirören ve ekibi görüşmenin ardından durum değerlendirmesi yapmak üzere toplantıya geçti. Demirören ve ekibinin, daha sonra FIFA komiteleriyle toplantılar gerçekleştireceği de öğrenildi. FIFA Başkanı Blatter ile yapılan ve yaklaşık 1.5 saat süren toplantının ardından görüşmeler hakkında bilgi verilmezken, konuşmalarda daha çok Türkiye Futbol Federasyonu’nun şike davasıyla ilgili aldığı kararlar, Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun verdiği kararlar ile Tahkim Kurulu’nun aldığı son kararların tartışıldığı belirtiliyor.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören ile heyetinin FIFA ziyaretinin UEFA’ya bir gözdağı olarak nitelendirildiği de tartışılıyor.

Görüşme sonrası Demirören’in açıklamaları;

Türkiye Fubol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, FIFA Başkanı Sepp Blatter ile biraraya geldi. FIFA’nın Zürih’teki merkezinde TSİ 10.00’da başlayan görüşme yaklaşık 3 saat sürdü. Milliyet Gazetesi’nin haberine göre, TFF 2. Başkanvekili Servet Yardımcı ve TFF Genel Sekreteri Prof.Dr. Emre Alkin de katıldığı görüşmenin nezaket ziyaretinden ibaret olduğu bildirildi.

Yıldırım Demirören’in başkanlığa seçilmesi nedeniyle Sepp Blatter’i ziyaret ettiği ve tanışma toplantısı haline dönüştüğü söylenirken, TFF heyeti Blatter ile görüştükten sonra ayrı bir odada kendi aralarında kısa süreli bir durum değerlendirme toplantısı yaptı.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, 3 saat süren görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Yıldırım Demirören, nezaket ziyareti yaptıklarını, pazarlama ve finans departmanlarıyla görüşüp bilgi edindiklerini belirtirken, gelecek sene Türkiye’de yapılacak olan U20 Dünya Şampiyonası hakkında konuştuklarını ve toplantının da tamamen bundan ibaret olduğunu söyledi.

HEDEFİMİZ 2020’Yİ KAZANMAK

Demirören, Blatter’e Türkiye’nin 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’na adaylığını hatırlattıklarını ve ilk olarak bu konuda görüş bildirdiklerini ifade etti. TFF Başkanı, “Federasyon olarak vizyonumuzu anlattık. Kendimizi tanıttık. Neler yaptığımızı ve yapacağımızı izah ettik. Ayrıca 25 Yaşaltı Dünya Şampiyonası konusunda da bir hazırlığımız olduğunu bildirdik” diye konuştu.

PLANLARIMIZ HAZIR: KÜFÜR VE ŞİDDETİ SİLECEĞİZ

Yıldırım Demirören daha sonra şunları söyledi;

“Kararlıyız. Türk futbolundan küfürü ve şiddeti sileceğiz. Bu konudaki plan ve projemiz hazır. Bunu da Sayın Blatter’e anlattık. Elbette şike konusundaki görüşümüzü neler yaptığımızı da izah ettik. Tahkim Kurulu kararını verdi. Biz şike konusunda da yeni bir sayfa açtık.. Bu konudaki projelerimizi de anlattık.”

MİLLİ TAKIM KOLEJ HAVASINI YAKALADI

TFF Başkanı, Dünya Kupası hazırlık kapsamı altında A Milli Takım’ın yaptığı hazırlık maçlarını ve ortaya konan futbol hakkında görüşlerini açıklayarak şu ifadeleri kullandı: “Fevkalede iyimserim 2014 Dünya Kupası’na katılımımız konusunda. Futbolcular da sezon sonu olmasına rağmen performanslarını müthiş bir biçimde sahaya yansıttılar.Çok yararlı bir kamp olduğu ortaya çıktı.”

ORMAN’A YANIT VERMEDİ

Bu arada Yıldırım Demirören, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın kendisi hakkındaki açıklamalarının sorulması üzerine, arkasında duran FIFA yazısını gösterdi ve “Biz şu anda neredeyiz?” diye yanıt verdi. Demirören basın mensuplarına açıklamalarını bu şekilde sonlandırıp FIFA Merkezi’nden ayrıldı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu