FutbolGündem

Emre Belözoğlu’ndan küfür ile ilgili basın toplantısı!..

NationalTurk’ün haberine göre, Süper Lig’in 8. haftasında Olimpiyat Stadı’nda Beşiktaş’ı 2-0’la geçen Fenerbahçe’de maçın en çok konuşulan ismi, sarı – lacivertli cephe adına Emre Belözoğlu’ydu. Olcay Şahan’ın kırmızı kart gördüğü pozisyonda Slaven Bilic’e İngilizce küfür ettiği iddia edilen tecrübeli oyuncu, Samandıra Can Baru Tesislerinde bir basın toplantısı düzenledi.

İşte Emre Belözoğlu’nun açıklamaları:

Bu basın toplantısının sebebi, medyada bana karşı yaratılmaya çalışılan algıdır.

Bu gerçek olmayan algı operasyonunun benim üzerimden, bizim üzerimizden yapılması rahatsızlık verici…

Bilic’le yaşadıklarının sorulması üzerine: Benim ona uluslararası seviyede söylediğim bi söz var. Bunun bir küfür olarak belirtilmesi üzüntü verici. Çünkü bu bir küfür değil. “Git işine, bak işine” gibi algılanması gerekirdi.

Benim saha içindeki karakterim eleştiriye açık Ancak bu eleştiriler yapılırken bile hakkaniyetli olunmalı. Bilic benim üzerime bu şekilde geldikten sonra benim de ona bir şey söylemem gerekir. Ama söylediklerim küfür asla değil.

Ben fırça yiyeceksem, kendi hocamdan yerim. Ben soyunma odasına giderken rakip takımın hocası beni durduruyorsa, orada benim de söyleyeceklerim olur.

Ayrıca saha içinde olanlar, saha içinde kalmalı… Ben ceza alacaksam, orada Federasyonu var, hakemi var. Ancak burada bir algı operasyonu yapılıyor… ve benim üzerimden yapılıyor.

Veli Kavlak’la tartışması konusu soulunca: Benden yaşça küçük birinin olaya müdahil olmasına cevap verdim. Her şey tek benim üzerimden gidiyor. Ama ben yine de isim vermiyorum. Tekrar ediyorum, ben eleştirilmeme değil, hakkaniyetsiz eleştirilmeme tepki gösteriyorum. Herkes benim tarafımdan olanları gösteriyor.

Ben hatamın kusurumun hakkaniyetli bir karşılığı olmasına bakarım. Bu yok. Bunun için buradayım. Kırmızı kart pozisyonunda çekildim. Karşılığı sarı kartta. Ancak o pozisyonda çekilen ben olduğum için bu tartışmalar çıkıyor.

NationalTurk Haber

Basın toplantısının, ortamın sakinleşmesi açısından maçtan 2-3 gün sonra olmasını doğru buldum.

Daha önce Galatasaray forması giymesinin eleştirilerin fazla olma sebebi olup olmamasının sorulması üzerinde: Bu konuda konuşmak doğru değil. Farklı taraflara çekilir.

Bir önceki hafta da Gökhan Töre’nin de aynı sebepten atılmasının sorulması üzerine: O pozisyonu görmedim. Futbol hatalar oyunudur. Pek çok pozisyonla alakalı, birçok hatayı gösterebilirim. Bana gösterilen ama bir hafta sonra başkasına gösterilmeyen kart örneği verebilirim. Bu futbolda oluyor.

Dışarıdan psikolojik destek alıp almadığının sorulması züerine: Bu konuyla ilgili kitaplar okuyorum. Ancak yineliyorum. Beni hakkaniyetli eleştirin. Bunun belli bir sınırı olmalı… Artık iş başka noktalara gidiyor. Benim ailem, çocuklarım var.

Bu mesleğin aktörleri bizleriz. Biz olayları büyütebiliriz. Tahammül edilemeyecek noktalara getirebiliriz ama saha içinde olan orada kalmalı. Benim hiç maç sonu başkaları hakkında konuştuğumu gördünüz mü?

Sakatlığının sorulması üzerine: Her maç çok zor. Ligin en iyi kadrosuna sahip olduğumuzu biliyoruz. Ama bunu sahaya yansıtmalıyız. Çok zorlu maçlar oynadık. Ben bu periyotta takımımın yanında olmak istedim. Bunun karşılığı da maalesef sakatlık oldu. Doktorlarımızla çalışmalarımız devam ediyor.

İnşallah bazı şeyleri cevaplamışımdır. Bu kendimi temize çekme konuşması değildir. Benm de mutlaka hatalarım vardır ama daha hakkaniyetli olunmalı…

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu