DünyaFutbolGündem

EURO 2020’nin ev sahipleri belli oldu!..

EURO 2020’nin ev sahipleri belli oldu!.. EURO 2020’nin ev sahipleri açıklandı!. EURO 2020’nin oynanacağı şehirler belli oldu…

2020 Avrupa Şampiyonası yarı final ve final maçlarına Londra’daki Wembley Stadı’nın ev sahipliği yapacağı açıklandı. 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın final ve yarı final maçlarına İngiltere’nin başkenti Londra’daki Wembley Stadı evsahipliği yapacak, çeyrek final maçları ise Bakü, Münih, Roma ve Saint Petersburg’da oynanacak.

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) final ve yarı final maçlarına, İngiltere’nin başkenti Londra’nın Wembley Stadı evsahipliği yapacak. Milliyet Gazetesi’nin haberine göre, UEFA Başkanı Michel Platini, İsviçre’nin Cenevre kentindeki Espace Hippomene’de yapılan törende, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’na evsahipliği yapacak 13 ülkeyi açıkladı.

Platini, şampiyonanın final ve yarı final maçlarına Londra’nın, 4 çeyrek final maçı ile 3 grup maçının ise Almanya’nın Münih, Azerbaycan’ın Bakü, İtalya’nın Roma, Rusya’nın Saint Petersburg kentlerinin evsahipliği yapacağını duyurdu.

Son 16 ve grup maçlarının ise Danimarka’ın Kopenhag, Romanya’ın Bükreş, Hollanda’nın Amsterdam, İrlanda Cumhuriyeti’nin Dublin, İspanya’nın Bilbao, Macaristan’ın Budapeşte, Belçika’nın Brüksel ve İskoçya’nın Glasgow kentlerinde yapılacağı bildirildi.

Maçları tribünden izleyen seyirci sayısının artırılması hedefleniyor… UEFA, şampiyonayı alışılmışın dışında birden çok ülkede düzenleyerek maçları tribünden izleyen futbolsever sayısını artırmayı hedefliyor.

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası finallerini düzenlemek için Azerbaycan’ın Bakü, Belarus’un Minsk, Belçika’ın Brüksel, Bulgaristan’ın Sofya, Danimarka’ın Kopenhag, İngiltere’nin Londra, Makedonya’nın Üsküp, Almanya’nın Münih, Macaristan’ın Budapeşte, İsrail’in Kudüs, İtalya’nın Roma, Hollanda’nın Amsterdam, İrlanda Cumhuriyeti’nin Dublin, Romanya’nın Bükreş, Rusya’nın Saint Petersburg, İskoçya’nın Glasgow, İspanya’nın Bilbao, İsveç’in Stockholm, Galler’in Cardiff kentleri aday olmuştu.

UEFA, uzun süredir beklenen “2020 Avrupa Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak ülkeler kim?” sorusunun cevabını yaptığı tören ile açıkladı. Buna göre;

Londra = Final ve iki yarı final
Münih = Bir çeyrek final ve üç grup maçı
Bakü = Bir çeyrek final ve üç grup maçı
St.Petersburg = Bir çeyrek final ve üç grup maçı
Roma = Bir çeyrek final ve üç grup maçı
Kopenhag = Bir ikinci tur maçı ve üç grup maçı
Bükreş = Bir ikinci tur maçı ve üç grup maçı
Amsterdam = Bir ikinci tur maçı ve üç grup maçı
Dublin = Bir ikinci tur maçı ve üç grup maçı
Bilbao = Bir ikinci tur maçı ve üç grup maçı
Budapeşte = Bir ikinci tur maçı ve üç grup maçı
Brüksel = Bir ikinci tur maçı ve üç grup maçı
Glasgow = Bir ikinci tur maçı ve üç grup maçına ev sahipliği yapacak.

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu