FutbolGündemŞike ÇetesiŞike DedikodularıŞike Dosyaları

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım tekrar cezaevine giriyor!..

NationalTurk’ün haberine göre, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Şike Davası’nda itirazları reddetti. Başsavcılık dosyayı İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesine gönderdikten sonra Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım tekrar cezaevine girecek.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesinin Aziz Yıldırım, Olgun Peker, Serdar Adalı, Tayfur Havutçu’nun da aralarında bulunduğu 85 sanık hakkındaki kararının temyiz incelemesini 17 Ocak’ta tamamlayan Yargıtay 5. Ceza Dairesi, Aziz Yıldırım ve Olgun Peker hakkında örgüt suçundan verilen hapis cezaları ile Aziz Yıldırım’a birden fazla maçta şike yapma, teşvik primi ve rüşvet verme suçlarından verilen hapis cezalarını onamıştı.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, dosyaya yapılan itirazları yerinde görmeyerek, dosyayı İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesine gönderdi.

Mahkeme, infaz işlemlerini tamamlayıp dosyayı İnfaz Savcılığına ulaştıracak. İnfaz Savcılığı, Aziz Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu ceza alan sanıklar için infaz süresi hesaplayarak, gerekenler için yakalama kararı çıkaracak. Böylece Aziz Yıldırım’ın infaz süreci başlamış olacak.

Yaklaşık 1 yıl cezaevinde kalan Yıldırım, cezasının geri kalanını da çekecek.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu