FutbolFutbolda ŞiddetGündem

Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş taraftar gruplarına yönelik operasyon!..

NationalTurk’ün haberine göre, Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş kulüplerinin taraftar gruplarına yönelik operasyonun, tribünlerde şiddet olaylarının organize edilmesi ve bilet manipülasyonu iddiaları üzerine başlatıldığı bildirildi.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin sabah saatlerinde 700 polisin katılımıyla başlattığı operasyonda gözaltına alınan yaklaşık 80 kişinin sorgulamaları sürüyor.

İstanbul, İzmir, Mersin ve Kocaeli’nde belirlenen yaklaşık 200 adrese düzenlenen baskınlarda yakalanan şüphelilerle ilgili, 1 yılı aşkın süredir teknik takip ve istihbarat çalışması yapıldığı öğrenildi.

Taraftar grubu liderlerinin tribünlerde şiddet olaylarını organize ettikleri ve bilet manipülasyonu yaptıkları iddialarıyla yakalandığı, gözaltındaki taraftarların da stad ve çevresinde çıkan olaylara karıştıkları ileri sürüldü.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin sabah erken saatlerde düzenlediği operasyonlarda Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş kulüplerinin bazı taraftar liderlerinin de aralarında yer aldığı yaklaşık 80 kişi yakalanmıştı.

Gözaltına alınanlar arasında Beşiktaş’ın taraftar grubu Çarşı’nın eski tribün liderlerinden Alen M’nin de bulunduğu öğrenilmişti.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
%d