FutbolGündemTransfer

Fenerbahçe kaptanı Alex; Dunga, Bobo’yu bile milli takıma çağırdı, beni çağırmadı

NationalTurk’ün haberine göre, Fenerbahçe kaptanı Alex de Souza Brezilya’da aylık olarak yayınlanan futbol dergisi Placar’a birbirinden ilginç açıklamalar yaptı.

NationalTurk’ün haberine göre, derginin röportajına şike soruşturmasıyla başlaması üzerine Alex, “Suçlama direkt Aziz Yıldırım’a yönelik. Bununla ilgili yapabileceğim hiçbir şey yok. Bu olay patlak verdikten sonra ayrılan ayrıldı, kalan kaldı. Bu durumdan belki de en çok etkilenen isim Nijeryalı Emenike idi. Kendini rahat hissetmedi ve Rusya’ya gitme kararı aldı. Burada gördüğüm bazı şeyler sadece burada olabilir. Gelin ve damat köstümleriyle ve ellerinde çiçeklerle maça geliyor. Maçın sonucu ne olursa olsun bizleri 4000-5000 taraftar havaalanında karşılıyor. 50 bin kadın maça geliyor. Bu çılgınlık” ifadelerini kullandı.

Alex de Souza hakkındaki transfer dedikodularını ise şöyle yorumladı;

Gremio ile hiçbir görüşmem olmadı. Böyle şeylerin çıkma sebebi Luxemburgo. O nereye gitse adım o takımla çıkıyor. Kendisiyle harika bir ilişkim ve arkadaşlığım var. O nedenle adım Real Madrid, Atletico Mineiro Flamengo ile de anıldı. Üç yıl önce Palmeiras’la görüşmem olmuştu aslında. Başlarında o zamanlar Ramalho vardı, ancak ben Fenerbahçe’yi tercih ettim.

Dunga Bobo’yu bile çağırdı, beni çağırmadı

Alex “Hangi Dünya Kupası için kendini hazır hissediyordun: 2002 mi yoksa 2006 mı?” şeklindeki soru üzerine “Hepsine. 2010 da dahil. Eğer teknik olarak konuşursak hepsine. 2002 öncesi tüm hazırlık maçlarına ve elemele müsabakalarına çağrılmıştım. Ancak olmadı. 2006’da çok formdaydım fakat Türkiye’de olduğum için bu şansı elde edemedim. 2010’da Dunga geldiğinde ise artık pes etmiştim. Zira Dunga Beşiktaş’ta oynayan Bobo’yu İrlanda maçına çağırdı, ancak beni kadroya almadı. Brezilya’da oyuncular hocalarına güvenmelidir. Eğer hoca da size güvenirse kadroya alır. Bu sanırım en büyük yalan. Bugün bunu daha net şekilde görebiliyoruz” dedi.

2014 Dünya Kupası

Fenerbahçeli yıldız futbolcu, 2014 Dünya Kupası hakkında ise “Bence 2014 Dünya Kupası’nda takımın en iyi iki ismi Neymar ve Ganso olacak. Bu arada Lucas da oldukça iyi, beğendiğim bir isim. Türkiye’de oynayanlardan sadece Melo’nun milli takıma girebileceğini düşünüyorum. Burada gayet iyi oynuyor ve daha önce de forma giydi. Fakat Mano Menezes onu takip ediyor mu bilmiyorum” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu