FutbolGündem

Fenerbahçe PFDK’ya sevk edildi!..

Fenerbahçe PFDK’ya sevk edildi!.. Sarı – lacivertli kulüp, Elazığspor maçında taraftarının çirkin ve kötü tezahüratı nedeniyle dün PFDK’ya sevk edildi.

TFF’nin ikinci yarı başında yaptığı talimat değişikliğinden sonra 4.kez aynı eylem nedeniyle disipline giden Fenerbahçe, Gençlerbirliği ile yapacağı maçı büyük olasılıkla kadın taraftar ve çocuklara oynayacak. Milliyet Gazetesi’nin haberine göre, PFDK’nın 30 Ocak 2014 tarihinde yaptığı toplantıda Konya Torkuspor maçındaki çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle bir maç seyircisiz oynama cezası alan, ancak bu cezası Tahkim Kurulu tarafından “Talimat değişikliğinden sonraki ilk eylem” olarak nitelendirildiği için geçmiş cezaları sıfırlanan Fenerbahçe, söz konusu süreçte 4. defa sevk edilince, seyircisiz oynama tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

Elazığspor maçının temsilcileri Kayhan Alyürük, Sırrı Tuğ ve Hakan Yapan’ın raporlarını inceleyen TFF Hukuk Müfettişliği, taraftarının çirkin ve kötü tezahüratı nedeniyle sarı – lacivertli kulübü disipline gönderdi. PFDK’nın yarın yapacağı toplantıda öngörülen eylemin 4.kez gerçekleştiği yolunda bir kanaat oluşursa, Fenerbahçe hafta sonu bu cezasını çekecek.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: