FutbolGündem

Fenerbahçe, TFF eski başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ı tanık göstermedi!..

Fenerbahçe Mehmet Ali Aydınlar’ı tanık göstermedi!..Fenerbahçe, CAS’ta görülecek dava için tanık listesini İsviçre’ye yollarken, Eski TFF Başkanı, 12 kişi arasında yer almadı.

Fenerbahçe, CAS Davası için ilk adımını attı. sporx.com’un haberine göre sarı lacivertliler, delillerini ve 12 kişilik tanık listesini CAS’ın İsviçre’deki merkezine yolladı. Ve bu iletme işleminin ardından bir gerçek ortaya çıktı. Türkiye Futbol Federasyonu eski başkanlarından Mehmet Ali Aydınlar, tanık olabileceğini belirtmesine karşın listede yer almadı. Aydınlar, daha önce Fenerbahçe’nin istemesi halinde, tanık olarak yer alabileceğini ifade etmişti.

‘FENERBAHÇE TERCİH ETMEDİ’

Ancak sarı lacivertliler, şike soruşturması sürecinde TFF başkanlığını yürüten Aydınlar’ın tanıklığını tercih etmedi. Fenerbahçe’nin 2 yıl Avrupa kupalarından men edilmesi kararını CAS’a taşıyan sarı lacivertliler, cezayı veren UEFA ile hızlı yargılama konusunda anlaşmış ve CAS da yürütmeyi durdurma kararı almıştı. Fenerbahçe için kritik kararın alınacağı duruşmaların 21 ve 23 Ağustos’ta yapılacağı ve kararın da en geç 28 Ağustos’ta açıklanacağı belirtilmişti.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu