FutbolGündem

Fevzi Tuncay Altınordu Futbol Akademisi’nde!..

Fevzi Tuncay Altınordu Futbol Akademisi’nde!.. Türk futbolunun son dönemdeki en iyi kalecileri arasında yer alan Fevzi Tuncay, antrenörlük kariyerine Altınordu Futbol Akademisi’nde başladı…

Türk futbolunun son dönemde yetiştirdiği en yetenekli kalecilerin başında yer alan, aktif futbol yaşamını 1,5 yıl önce Tavşanlı Linyit’te noktalayan Fevzi Tuncay, Altınordu Futbol Akademisi’nde (AFA) kaleci antrenörü olarak iş başı yaptı. Ajansspor.com’un haberine göre, AFA takımlarının yanı sıra tüm ekiplerdeki kalecilerin özel çalışmalarında da destek olacak Fevzi Tuncay, böylelikle antrenörlük kariyerine, Altınordu’da başlayacak.

İsmi Beşiktaş ile özdeşleşen, futbolculuk geçmişinde U16 Avrupa, Atatürk, Cumhurbaşkanlığı, Türkiye ve Başbakanlık Kupaları kaldıran, tüm kategorilerde 57 kez ay-yıldızlı formayı giyen Fevzi Tuncay, Altınordu gibi gençlere önem veren bir kulüpte olmaktan mutlu olduğunu söyleyerek, “Hedefim; Altınordu arması altında kaleciler yetiştirip onları Türk futboluna kazandırmak ve Avrupa’da forma giyebilecekleri düzeye getirmek” dedi.

Altınordu ve Ege’nin bu hedef için çok iyi şartlara sahip olduğunu vurgulayan Fevzi Tuncay, “Ege Bölgesi, son dönemde Onur, Ramazan, Gökhan, Bora Körk ve daha bir çok ismi yetiştirdi. Kaleciler, zor bulunan ve zor yetişen çok özel mevkinin oyuncuları. Bunu bilerek hareket edip, hem iyi olacak kalecileri bulacağız, hem de burada çok iyi bir eğitimden geçirerek A takım düzeyine hazır halde yükselmelerini sağlayacağız” diye konuştu.

Genç kalecilere “Çok çalışın ve kariyerinize odaklanın” mesajını da veren genç antrenör, “1996 yılında Avrupa Şampiyonu olan U16 takımından Fatih Tekke ve benim dışında kimse çıkmadı. Genç yaşta gelen popülarite ve şımarıklık herkesi sürükledi. Bu farklı eğilimlerin önüne geçmek bir antrenörün en önemli görevi. Bu nedenle Altınordu’nun (İyi birey, iyi vatandaş, iyi futbolcu) sloganı, anlattığım her şeyi en iyi şekilde özetliyor” yorumu yaptı.

FEVZİ TUNCAY KİMDİR?

14 Eylül 1977 Muğla doğumlu. Futbola Muğlaspor’da başladı. Sırasıyla Beşiktaş, Gaziantepspor, Samsunspor, Malatyaspor, Vestel Manisaspor, Fethiyespor, Diyarbakırspor, Kocaelispor, Giresunspor’da oynayıp, 2011-2012 sezonunda Tavşanlı Linyit’te aktif futbolculuk yaşamını noktaladı. 17 yıllık kariyerinin 7 yılını Beşiktaş’ta geçirdi ve 4 kupa kaldırdı. Her yaş kategorisinde 57 kez milli formayı giydi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu