FutbolFutbolda ŞiddetGündemŞike ÇetesiŞike DedikodularıŞike Dosyaları

Galatasaray’dan sonra Trabzonspor da Tahkim’e gitti

Şikede küme düşmenin kaldırılmasına tepkiler sürüyor. Galatasaray’dan sonra Trabzonspor da yürütmenin durdurulması için Tahkim Kurulu’nun yolunu tuttu.

Trabzonspor, Futbol Disiplin Talimatı’nın değiştirilen 58’inci madddesi ile aynı talimata eklenen 105’inci maddenin iptali, iptale kadar geçecek sürede de yürütmenin durdurulması istemiyle Tahkim Kurulu’na başvurdu. Milliyet Gazetesi’nin haberine göre, Trabzonspor’dan yapılan açıklama şöyle;

Kulübümüz Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından değiştirilen Futbol Disiplin Talimatı’nın 58.maddesiyle, yine aynı talimata eklenen 105. maddenin iptali ve iptale kadar geçecek sürede telafi edilemeyecek zararların doğmaması açısından yürütmesinin durdurulması için Tahkim Kurulu’na başvurdu.

Yapılan başvuruda, bahse konu maddelerin her türlü evrensel hukuk normuna, UEFA ve FİFA düzenlemelerine, kararlarına, uygulamalarına, TFF Kanun ve düzenlemelerine aykırı olduğuna dikkat çekildi. Ayrıca yapılan değişiklik ve eklemelerin Türkiye Futbol Federasyonu Genel Kurul iradesine ve yetkisine karşıtlık taşıdığı da vurgulandı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu