FutbolGündem

Fatih Terim; Diego Forlan için Atletico Madrid ile el sıkışmıştık ama olmadı

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, sarı-kırmızılı takımın kamp yaptığı Slovenya’da Lig TV’nin canlı yayın konuğu oldu. Terim, “Forlan için Atletico Madrid ile el sıkışmıştık ama olmadı” dedi.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, yardımcılarından ve takımdaki havadan memnuniyetini dile getirerek, Trabzonspor’dan transfer ettikleri Engin Baytar için şu ifadeleri kullandı; Herkesin yaşam tarzına saygılı olmak lazım. O da mutlaka bazı hatalar yapmıştır. Bizler bile bu yaşta hata yapıyoruz. Yeter ki hatalar affedilir cinsten olsun. Ufak tefek şeylere bazen takılmamak gerekir. Ben, Engin’in yetenekli bir oyuncu olduğunu düşünüyorum ve şu ana kadar yaşadıklarından dersler çıkarıp çok daha iyi olacağı kanaatindeyim.

Engin daha gelmeden bazı şeylere karar vermeyelim. Biz antrenörlük yaşantımızda bazı şeylere sabretmeseydik, bugün pek çok kişi bulunduğu yere gelemezdi. Engin, Galatasaray için önemli bir yerde duruyor. Birkaç mevkide oynayabilecek bir oyuncu. Zaten bir takım hataları olmasaydı, Engin’i böyle bir bonservis ile alamazdık. Bence iyi bir Galatasaray serüveni olacak.

Fatih Terim; Doğal olarak takımdaki balansı düşünürken, kendi kulübümü de düşünmek zorundayım

Fatih Terim,  kulüp içindeki bazı isimlere göndermede bulunarak, “Yazılan isimlere eskiden tepki gösterirdim ama uzun zamandır göstermiyorum. Bu isimlerin çoğu bir taraftan çıkıyor. Bunu sadece basınla da tanımlamayalım, bir yerlerden çıkıyor” dedi.

Galatasaray Teknik Direktörü Terim, “Size gelmeden Başkan Ünal Aysal ve Ali Dürüst ile görüştüm. O da bana sordu. Kendisi zaten aradığımız 2 oyuncunun standartını biliyor. Bunda da hiçbir değişiklik yapmadık. Doğal olarak takımdaki balansı düşünürken, kendi kulübümü de düşünmek zorundayım. Olabilecek, mantıklı, getirisinin götürüden daha fazla olabileceği bir ortam yaratmaya çalışıyoruz. Ekonominin doğru yere gittiğinden emin olmalıyız” şeklinde konuştu.

Fatih Terim; Diego Forlan için Atletico Madrid ile el sıkışmıştık ama olmadı

TFF’nin aldığı karardan sonra önümüzdeki yılların çatısını kurmanın zor olmadığını ifade eden Fatih Terim, transfer için son 10 güne girdiklerini belirterek, “Belirli bir standartımız olduğu için Forlan, Adebayor gibi isimler geçiyor ki Forlan için Atletico Madrid ile el sıkışılmıştı ama olmadı. Niyet açık, bu niyeti görüyorum ben ama almış olmak için almak istemiyorum. Dikkat ederseniz yollarımızı ayırdığımız oyuncu sayısı 10-15…” ifadelerini kullandı.

Başarılı teknik adam, gerekirse yola Baros ve Elmander ile devam edebileceğini de sözlerine ekledi. Yabancı sayısının serbest bırakılmasına, “Artık herhangi bir oyuncunun sizi tehdit etme şansı kalmadı. TFF, alınması gereken bir karar aldı” ifadeleriyle destek veren Fatih Terim, ‘Galatasaraylıların hayalindeki tablo ne zaman oluşur?’ şeklindeki soruyu ise şu sözlerle yanıtladı; Tabii ki küçük de olsa bir zaman dilimi lazım. Ama mesafeyi erken aldık. Zaten Avrupa’da yokuz, ligi ve kupayı iyi götüreceğiz.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu