FutbolGündem

İlhan Cavcav; TFF’nin yeni başkanı kim olursa olsun, ama karnından konuşmasın!..

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, son Kulüpler Birliği toplantısına ilişkin basına yansıyan konuları, değerlendirdi. Cavcav, “Türkiye Futbol Federasyonu’nun yeni başkanı kim olursa olsun, ama karnından konuşmasın” dedi.

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, Fenerbahçe’nin Beşiktaş ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Yıldırım Demirören’e Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkanlığı teklifini ”ciddiye almadığını” belirterek, ”Fenerbahçeli arkadaşlarımız, ben de dahil herkese nazar boncuğu dağıtıyor” dedi.

İlhan Cavcav, hava koşulları nedeniyle katılamadığı son Kulüpler Birliği toplantısına ilişkin basına yansıyan konuları, değerlendirdi. ‘Fenerbahçe’nin, Beşiktaş ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Yıldırım Demirören’e TFF başkanlığı teklifini ciddiye almadığını’ kaydeden Cavcav, ”Fenerbahçeli arkadaşlarımız ben de dahil herkese nazar boncuğu dağıtıyor. Sanırım bu da o boncuklardan biri. Ancak ben Yıldırım Bey’in Kulüpler Birliği Vakfı’nda nazara gelecek bir performansı olduğunu sanmıyorum” diye konuştu.

Duayen başkan, basına yansıyan ”TFF başkanı kriterleri” içinse ”İki lisan bilsin, üniversite mezunu olsun… Lisan bilmek de, üniversite mezunu olmak da değerli vasıflar, ancak şu manzarayı çözmek için bu vasıfların nasıl bir katkı sunacağını bilemiyorum. Kim olursa olsun ama yeni başkan karnından konuşmasın” açıklamasını yaptı.

Adayların genel kurula çözüm önerileri ve projeleriyle gelmeleri gerektiğini vurgulayan Cavcav, ‘O olmasın’, ‘bu olmasın’ demek kolay. Bir isim söyleniyor; ‘o bizim hakkımızı savunmadı, onu ben istemem, şunu sen istemezsin…’ O zaman kim olsun, teklifin ne? yok. ‘Hayır’ diyorsan, benim ‘evet’ diyeceğim bir şey söylemelisin” eleştirisini dile getirdi.

SORUMLULUĞUNUZU BAŞBAKAN’A HAVALE EDEREK ÇÖZEMEZSİNİZ

Federasyon başkanlığı için ”siyasetten ışık beklenilmesini” de doğru bulmadığını ifade eden İlhan Cavcav, ”Sayın Başbakan’ın zamanı değerli. Türkiye’nin sorunlarıyla uğraşıyor” dedi. Ntvspor’un haberine göre,’Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın aklına, becerisine Türkiye güvenmiş, ben de güveniyorum’ diye konuşan Cavcav, ”Sorumluluğunuzu Başbakan’a havale ederek sorun çözemezsiniz. Futbol Federasyonunun özerkliği kağıt üzerinde kalmamalı. Doğrusu bu arkadaşlar yarın UEFA, federasyonla ilgili bir kararında bu haberleri dayanak gösterirse kendilerini nasıl savunacaklar merak ediyorum” diye konuştu.

BİRLİĞE ”PROFESYONEL BAŞKAN” ÖNERİSİ

İlhan Cavcav, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanının profesyonel olmasını önerdi. Birliğin son toplantısında Yıldırım Demir-ören’in istifasının istenmesine dair ”olumlu olacağını sanmıyorum” yorumunu yapan duayen başkan, Demirören’den son-raki başkanın mutlaka profesyonel olması gerektiğini savundu.

Kulüpler Birliği Vakfı başkanının hukuk, ekonomi, iletişim bilmesi gerektiğini ifade eden Cavcav, ”Hem kendi takımının sorunlarıyla uğraşacaksın hem diğerleriyle hem de kendi işlerinle… Bu insan doğasına aykırı. Birlik başkanı, bir kulüp başkanı olacaksa da o zaman da mutlaka yardım alacağı bir profesyonel yönetici bulunmalı” şeklinde konuştu.

BASINDAN ŞİKAYET

Kırmızı-siyahlı başkent temsilcisinin başkanı, aldığı sonuçlarla lig sıralamasında 4.’lüğe kadar yükselen Gençlerbirliği’nin basında fazla yer bulamamasından şikayet etti. Son dönemde ”yaşanılanlar” nedeniyle gündemin bir türlü ”futbol” ve ”iyi oyun” olamadığına dikkati çeken Cavcav, ”Dördüncülüğe yükseldik. Giderek performansımız artı. Futbolcularımız her geçen hafta hedeflerini kendileri yükseltti. İyi gidiyoruz, daha da iyi olacağız, ancak bu başarının basında yer bulamaması düşündürücü. Bu başarı nasıl konuşulmaz? En son Kayserispor ile çok kaliteli bir maç yaptık. Şahane bir stadyumda, iki iyi takım, heyecan, 5 gol… Bakıyorum, yazan yok” dedi.

Gazetecilerin kendisine hep ”Şampiyonluk istemiyor musunuz?” diye sorduğunu belirten duayen, ”Siz hep İstanbul takımlarını yazacaksınız. Başlıkları ‘Gençlerbirliği şu takımı, bu takımı mağlup etti’ değil de, ‘Şu takım Ankara’da yenildi’ diye atacaksınız, o zaman biz nasıl şampiyon olacağız. İlkokul çocukları gazetede boy boy benim futbolcularımı değil, İstanbul takımlarında oynayanları görecek, sonra ‘taraftarınız az’ diyeceksiniz. Bugün İstanbul takımlarının bu kadar çok taraftarı varsa gidip gazeteci ağabeylerinin ellerini öpsünler, onlara teşekkür etsinler” şeklinde konuştu.

KAYSERİ’DE İÇERLEDİM

Ankara’nın yeni bir stadyuma kavuşmak için çok geç kaldığına değinen İlhan Cavcav, Kayseri Kadir Has Stadyumu’nda maç seyrettikten sonra, bir başkentli olarak ”içerlediğini” ifade etti. Kayserililer’e çok imrendiğini, ancak ”Neden Ankara’da yok da Kayseri’de var” diye sitemde bulunmadığını kaydeden başkent temsilcisinin başkanı, Ankara’nın da güzel bir stadyuma ihtiyacı olduğunu tekrar hatırlatmak istediğini söyledi.

Spor Toto Süper Lig’de Cumartesi günü oynayacakları Mersin İdmanyurdu maçının zor fikstür dönemi öncesi önemli bir karşılaşma olduğunu ve kazanmaları gerektiğini kaydeden Cavcav, ”Evet, belki Ankara’nın şık bir stadı yok ama iyi futbol oynayan bir takımı var” diyerek sözlerini tamamladı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu