FutbolGündemŞike ÇetesiŞike DedikodularıŞike DosyalarıŞike ve Bahis

İsviçre’de Türkiye aleyhine şike ilanı!..

İsviçre’de Türkiye aleyhine şike ilanı!.. Avrupa futbolunun yönetim merkezi olan İsviçre’nin önde gelen yayın organlarından Le Temps Gazetesi’nde, Türkiye’deki şike skandalına yönelik UEFA ve FIFA’ya çağrıda bulunan bir ilan yayınladı…

Yargıtayın şike davasıyla ilgili kararları sonrasında Türkiye Futbol Federasyonu sportif yargılamayı tamamladığını ve kararlarını değiştirmeyeceklerini açıklamıştı. Bunun üzerine Türkiye Yolsuzluk Karşıtı Platformu imzasıyla, İsviçre’nin yayın organlarından Le Temps Gazetesi’nde bir ilan yayınlandı. Siyah zemin üzerine beyaz puntolarla verilen ilanda, UEFA ve FIFA yetkilileri göreve çağrılarak “Şikeye karşı sıfır tolerans ilkesinin” gereklerinin yapılmasını talep etti.

“Sayın UEFA Yetkilileri, Sayın FIFA Yetkilileri,

CAS şöyle demektedir: “UEFA, Fenerbahçe’yi şikeden dolayı iki sezon için UEFA kulüp turnuvalarına katılmaktan men etmiştir. Fakat Yargıtay, UEFA ve CAS cezalarına rağmen, TFF herhangi bir yaptırım uygulamamıştır. Futbol ailesi hem UEFA hem de FIFA’dan tüzüklerinin, disiplin talimatlarının ve “Şikeye karşı sıfır tolerans ilkesinin” gereklerini yapmalarını beklemektedir”

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu