FutbolGündemTransfer

Nihat Kahveci: Schuster’in Türkiye’ye gelmesi büyük olay

Beşiktaş’ın Avusturya’nın St. Johann kasabasında yaptığı hazırlık kampının ikinci gününde Nihat Kahveci basın mensuplarının karşısına çıktı.

Nihat ilk olarak ikinci gününe girilen kampı ve takımın yeni teknik direktörü Bernd Schuster’i değerlendirdi:

“Ben milli takım kampında olduğum için takıma biraz geç katıldım. Son üç gündür arkadaşlarım ile birlikteyim. Herkes çok mutlu ve çalışmalar çok iyi gidiyor. Bugünden taktik ağırlıklı çalışmalarda yapmaya başladık. Ayrıca sizin aracılığınız ile tekrar Mustafa hocama geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

İradeli ve güçlü bir insan olarak bu dönemi de çabuk atlatacaktır. Beklenmedik bir durum yaşadık ama biz futbolcular olarak her duruma alışmamız gerekiyor. Benrd Schuster kendini kanıtlamış ve iyi bir teknik adam. İstekli arzulu bir antrenör.Şimdilik bizi tanımaya çalışıyor. Ayrıca bence Schuster’in Türkiye’ye gelmesi büyük bir olaydır. Burada iyi işler yapacağına inanıyorum.

Geçen sezon istediği şeyleri sahaya yansıtamadığını belirten milli futbolcu, “İyi oynadım dersem kendime yalan söylemiş olurum. Sezonun ikinci yarısında daha iyi olmaya başladım. Son olarak milli takım kampında da iyi işler yapacağıma inanıyorum. Aslında bu konuda çok fazla konuşmak istemiyorum. İyisi ile kötüsü ile bir sene geçti. Fazla geriye bakmayı sevmiyorum. Geriyi baksam çok çok gerilere de bakmak gerekir. Geçmişle yaşayamayız. Ben futbolu bugün ve yarın olarak değerlendiriyorum. Ben bugün ve yarına bakıyorum” dedi.

Aralarına yeni katılan Querasma’nın kaliteli ve iyi bir futbolcu olduğunun altını çizen Nihat Kahveci, “Zaten kısa sürede kalitesini belli etti. Ondan neler beklendiğini biliyor. Farklı bir ülkeyle geldi. Burada işinin zor olacağını farkında. Özellikle ben yurt dışında oynamış bir oyuncu olarak yabancı oyuncuların Türkiye’ye bakışını çok iyi biliyorum. Buraya adapte olduktan sonra her şey çok daha iyi olacaktır.

Ben onun transferini tatildeyken öğrendim ve çok sevindim. Dünya da Cristiano Ronaldo’dan sonra özellikle Portekiz’de en çok konuşulan oyuncudur. Çok iyi takımlarda oynadı. Eğer kariyerini farklı çizseydi daha iyi bir futbolcu da olabilirdi. Ayrıca Türkiye’ye böyle kaliteli bir oyuncu getirmek çok önemli. Başkanımızı ve yönetimimizi bu transferden dolayı yeniden tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Nihat, yeni sezonda Beşiktaş’ın nasıl bir futbol anlayışıyla oynayacağı ilgili soruya ise, “Bugünden önümüzdeki sene hücum oynayacağız diyemem. Hücum oynayacağız demekle hücum oynayamayız. Dünya kupasında da görüşüyor. Artık takımlar oyunu iki yönlü oynamaya çalışıyor. Hocamızla birlikte en iyi oynayacağımız sistemi takıma monte edeceğiz” yanıtını verdi.

Takımdaki her futbolcunun formayı kapabilmek için çok çalışması gerektiğini kaydeden Nihat Kahveci, “Bu sene kadromuz çok iyi ve çok geniş. Bence forma artık aslanın ağzında değil, aslanın midesinde. Her pozisyonda iki – üç oyuncu var. Herkes ilk 11’de oynamak istiyor. Rekabet çok fazla ve bu rekabet takım için çok iyi olacak” dedi.

NationalTurk Haber

Geçen sene çoğu zaman sağ çizgiye yakın oynadığını kaydeden siyah-beyazlı ekibin tecrübeli yıldızı, “Ancak İspanya’da sürekli en uçta ve daha çok serbest olarak oynuyordum. Hocamızın beni nasıl değerlendirmek istediğini bilmiyorum. İlerleyen günlerde bu konu ile ilgili kararını verecek” şeklinde konuştu.

Son olarak Almanya Milli Takımı’nda oynayan Türk kökenli futbolcu Mesut Özil’le ilgili bir soruya ise Nihat Kahveci, “Mesut şu anda Dünya Kupası’ndan öne çıkan en iyi 5 oyuncudan biri . Ben onun daha başarılı olmasını istiyorum. Neden Türk milli takımında oynamadı konuşmalarına dahil olmak istemiyorum. İyi bir oyuncu ve umarım daha çok başarılı olur” cevap verdi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu