FutbolGündem

Oğuz Atalay: Etik Kurulu raporu hazır değil

Türkiye Futbol Federasyonu Etik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Oğuz Atalay, şike soruşturmasına ilişkin raporun hazırlandığı ve hiçbir kulübe ceza verilmemesine kanaat getirdiklerine yönelik haberleri yalanladı.

Prof. Dr. Atalay, “Rapor hazır değil.” dedi. Türkiye Futbol Federasyonu Etik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Oğuz Atalay, şike soruşturmasıyla ilgili bilgi verdi. Gediz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Bölüm Başkanı Prof. Dr. Atalay, spor kamuoyunun sonucunu merakla beklediği raporu hazırladıkları ve hiçbir kulübe ceza verilmeyeceği kanaatine vardıkları yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Ünlü hukuk adamı, “Rapor henüz hazır değil, inceleme ise büyük ölçüde tamamlandı.” dedi. Prof. Dr. Oğuz Atalay, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın savunmasını aldıkları bilgisini verdi ve şunları söyledi: “Etik Kurulu Başkan Vekilimiz, raportörümüz ve bir avukat arkadaşımız, geçe hafta Metris Cezaevi’ne giderek Aziz Yıldırım’la görüştü. Bizzat Aziz Yıldırım’dan bu görüşme talebi geldi. Yıldırım’ın beyanları ve mevcut deliller ışığında incelememiz devam ediyor, artık son aşamaya geldik. Raporumuzu kısa süre içinde tamamlayıp Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’na vereceğiz. Bu süreçte ben veya kuruldaki arkadaşlarım, kimseye beyanda bulunmadı. Tarafımızdan yapılmayan açıklamalara, spor kamuoyunu yanıltmaya ve hukuki süreci etkilemeye dönük ifadelere itibar edilmesin. Bu tür davranışların ve çıkışların, süreci hiçbir şekilde etkilemeyeceği bilinmelidir. İncelemenin tamamlanması ve sonucun açıklanması sabırla beklensin, hukuk adına gereken neyse onu yapacağımız da bilinsin.”

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu