FutbolFutbolda ŞiddetGündem

Öldürülen Çarşı liderinin babasından eylem …

Öldürülen ‘Çarşı’ liderinin babasından eylem …

Acılı Babadan Çarşı’da Eylem !

Geçtiğimiz yıl Beşiktaş’ta öldürülen “Çarşı” grubunun tribün liderlerinden Ferdi Aslan’ın kardeşleri ve babası Avni Aslan bugün sabah saatlerinde Beşiktaş’ın 100 yıl anıtına saldırıda bulundular.

Ellerindeki çekiçler ve bıçaklarla anıta zarar veren baba Avni Aslan’ın, oğlunun öldürüldüğü davada yargılanan 5 zanlıdan ikisinin tahliye edilmesine tepki gösterdiği öğrenildi. İki kızı ile birlikte sabah 07.00 sıralarında Beşiktaş’ta bulunan 100.yıl Anıtına gelen Baba Avni Aslan, elindeki bıçakla anıtın yer döşemesi ve taşlarına zarar verdi.

Benim çocuğumu burda 18 kişi öldürdü. Benim eylemim Yıldırım Demirören ve Sinan Engin’e karşı !

Çevredeki vatandaşların ihbari üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, uzun süre Avni Aslan’ı ikna etmeye çalıştı. Bir süre derdini anlatmaya çalışan Avni Aslan, daha sonra polise teslim oldu. Kollarında bıçak yaraları olduğu görülen görülen Avni Aslan daha sonra gözaltına alınarak Beşiktaş Merkez Karakolu’na götürüldü.

Anıtta maddi hasar meydana geldiği görüldü. Elinde bıçakla 100.Yıl anıtına zarar veren Avni Aslan, eyleminin Beşiktaş Kulübüne karşı olduğunu ifade ederek,

“Benim çocuğumu burda 18 kişi öldürdü. Benim eylemim Yıldırım Demirören ve Sinan Engin’e karşı. Bakın bir aile yok oldu”dedi.

Geçtiğimiz yıl Beşiktaş’ta “Çarşı” grubunun tribün liderlerinden Ferdi Aslan’ın öldürülmesi ve bir kişinin yaralanmasına ilişkin 18 sanığın yargılandığı davada tutuklu 5 sanıktan 2’si tahliye edildi. İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın son duruşmasında sanıklardan Mehmet Beyhatun ve Hazım Erdeniz’in tahliyesine, diğer sanıkların tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı ertelemişti.

NationalTurk Haber

Son Duruşmada Olanlar…

İstanbul 5.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen son duruşmada tutuklu sanıklardan 5’i daha tahliye edildi.
29-04-2008, Salı Çarşı cinayetinde yeni gelişmeBeşiktaş tribün liderlerinden Ferdi Arslan’ın öldürülmesinin ardındaki esrar perdesi cinayeti faillerin yakalanmasına rağmen halen aralanamadı.

Cinayete kurban giden Ferdi Aslan. Arslan’ın ölümünden iki gün önce bir emniyet amirinin de bulunduğu yemek masasında olay çıkardığı ve emniyet amirini darp ettiği iddia edildi.

Yakalanan zanlılar her ne kadar olayın o an meydana geldiğini savunsalar da, cinayetin bir kaç gün önce bir emniyet amirinin de bulunduğu yemekte yaşanan kavgadan sonra meydana gelmesi olayın tam olarak soruşturulmadığını gündeme getirdi.

Gazeteport’un haberine göre, Beşiktaş tribün liderlerinden Ferdi Arslan’ın Beşiktaş çarşı içinde silahlı saldırıya uğrayarak hayatını kaybetmesi olayında gözaltına alınan 18 kişinin yargılanmasına devam edilirken, olayın nedeni esrarını koruyor. Zanlıları Murat Arslan ve Osman Alpay Ketenci cinayetin nedenini ‘tribün lideri Ferdi Arslan’ın Beşiktaş Çarşı içinde duvarlara kendi aleyhlerinde yazı yazması ve kendilerine sözlü saldırıda bulunması olarak açıklıyorlar.

Ancak işlenen bu cinayetten hemen önce Beşiktaş Çarşı içinde lokantada bir emniyet amirinin de bulunduğu yemekte yaşananlar hiç de soruşturulmuş gibi görünmüyor. Tutuksuz sanıklardan Osman Alpay Ketenci’nin yapılan sorgulamalarında, Ferdi Arslan’ın öldürülmeden bir iki gün önce bir lokantada emniyet amiri arkadaşlarıyla yemek yedikleri sırada geldiğini ve masayı dağıtıp emniyet amirini dövdüğü belirtiliyor.

Ferdi Aslan Bu pankartları açılmasını sağlayan Tribünün yeni lideri olduğu iddia ediliyordu!‘FERDİ ASLAN EMNİYET AMİRİNİ DÖVDÜ’

Cinayet zanlılarından Osman Alpay Ketenci’nin ifadelerinde geçen bu olayın soruşturma aşamasında diğer zanlılara ayrıntıları ile sorulmaması akla olayın yeterince soruşturulmadığı sorularını getiriyor. Cinayet zanlılarından Osman Alpay Ketenci verdiği ifadelerde lokantada meydana gelen olayı şöyle anlatıyor:

“2007 yılının Temmuz ayının son haftasında Beşiktaş Zürih arasında oynanan Şampiyonlar ligi karşılaşması oynanıyordu. İki arkadaşımla birlikte emniyet amiri arkadaşımız M.O. ile görüştük. Kendisi Beşiktaş’da Kuzin restorantta Fenerbahçe maçını seyrettiğini söyleyerek bizi de oraya çağırdı. Biz de arkadaşlarımla birlikte o lokantaya gittik. Burada hem Fenerbahçe maçını seydedip hem de içiyorduk. Bu esnada içeriye Ferdi Arslan birkaç kişi ile geldi. Bize selam verdiler. Yan masaya geçeceklerdi. Ben de bizim masaya davet ettim. Birlikte içerken Ferdi Arslan çok alkollü olduğu için sürekli küfür ediyordu.

Bir süre sonra kendisine haksızlık yapıldığını söyleyerek dövünmeye başladı. Sivil olarak bulunan emniyet amiri M.O.nun elinden çatalı alıp küfür ederek ağzına bir peynir attı. Bu harekete karşı emniyet amiri benim kolumu tutarak “bu şahıslar kim oluyor” dedi. Ben de kendisine sakin olmasını söyleyip yanında bulunan Erdal’a, Ferdi Aslan’ı alıp götürmesini ve uyutmasını istedim.

Erdal ve Murat Ferdi Arslan’ı dışarı çıkardılar. Mekan sahibi Murat içeriye geldi. Murat Arslan ve Osman Alpay Ketenci'nin Sinan Engin ile birlikte Cinayetten bir kaç gün önce basın toplantısı yapmışlar!Terbiyesizlik yaptığı şahsın emniyet amiri olduğunu söylediğini belirtti. Aradan bir süre geçtikten sonra Ferdi Arslan tekrar içeriye girdi. Yanında bulunanlar kendisini tutmaya çalışıyorlardı. Ancak o masaya ve emniyet amiri M.O.’ya bir sandalye fırlattı.

Emniyet Amirine küfür etti. Emniyet Amirine gruptan da saldıranlar oldu. Kendisi yaralandı. Ferdi Arslan’ın belinde bir 14’lü silah görünüyordu. Kendisine hata yapma dedim ve olay yerinden uzaklaştırdım. Bu arada emniyet amiri ayağa kalktı. Ancak ben araya girerek emniyet amirini yatıştırdım. Kendisinin içince böyle çift kişililkli hale geldiğini ve ertesi gün getirip özür diletip elini öptüreceğimi söyledim. Bu arada restoranta polisler geldi. Emniyet amirine saldıran Ferdi Arslan ve grup oradan uzaklaştırıldı”

KAVGA İDDİANAMEYE GİRDİ FAKAT…

Murat Arslan ve Osman Alpay Ketenci'nin Avukatlarını Kim Tuttu ?Başsavcılık tarafından hazırlanan iddianamede meydana gelen olay için şöyle denildi: “Şüpheli Osman Alpay Ketenci, Beşiktaş-Zurih maçının oynandığı gece emniyet amiri arkadaşı ile birlikte Beşiktaş’ta bulunan Kuzine Restaurant’ta yemek yerken maktul Ferdi Aslan ile aralarında önce sözlü tartışma çıkmış, daha sonra birbirlerine etkili eylemde bulunmuşlar. Maktulün gözü şüpheli Osman Alpay Ketenci tarafından darp edilerek morartıldığı ve maktul, Emniyet amirine tokat atmış fakat bu olay emniyete intikal ettirilmemiştir”

BU İFADELER ARAŞTIRILMADI

Birkaç gün sonra bu ifadeleri veren Osman Alpay Ketenci ve Murat Akyıldız Beşiktaş maçını izlerken staddan çıkarak Beşiktaş çarşı içinde
karşılaştıkları Ferdi Arslan’ı kurşun yağmuruna tutarak öldürdükleri iddia edildi. Olaydan sonra her bir bir tarafa kaçışan zanlılar bir süre sonra teker teker yakalanarak tutuklandı. Ancak Osman Alpay Ketenci’inin verdiği bu ifadeler olayın soruşturulması aşamasında başka kimseye ayrıntılı olarak sorulmadı ve araştırılmadı.

TETİKÇİYE BU İFADELER SORULMADI Cinayetten bir kaç gün sonra Bodrum'da yakalanma olmuştu !

Olay günü Beşiktaş maçına giden olayın faillerinden Murat Akyıldız, tabancasını Maçka parkına gizlediğini ve maç arasında sıkıldığı için dışarı çıkarak tabancasını aldıktan sonra Osman Alpay Ketenci ile buluştuğunu söyledi. Beşiktaş çarşı içinde karşılaştığı Ferdi Arslan’ı kendilerine saldırması üzerine belindeki silahla ateş ederek öldürdüğünü itiraf etti.

Ancak Murat Akyıldız’a, Osman Alpay Ketenci ve emniyet amirinin de bulunduğu yemeğin Ferdi Arslan tarafından basılması olayıyla ilgili hiçbir soru sorulmadı. Osman Alpay Murat Ketenci ve Murat Akyıldız’ın niçin aynı anda silah taşıdıkları ve maçtan çıkıp Beşiktaş çarşıya hangi amaçla gittikleri ayrıntılı olarak soruşturulmadı.

Beşiktaş’ta Çarşı grubunun tribün liderlerinden Ferdi Aslan’ın öldürmesiyle ilgili 18 sanığın yargılanmasına başlandı. Mahkeme heyeti, 5 sanığın tahliyesine karar verdi.

Evlat Acısı Çeken Avni Arsan Eylem yaptı...SON DURUŞMADA FERDİ ARSLAN’IN BABASI DA BU OLAYI SORDU

İstanbul 5.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen son duruşmada tutuklu sanıklardan 5’i daha tahliye edildi. Duruşmaya katılan Ferdi Aslan’ın babası Avni Aslan, “Oğlumun öldürülmesini gerçekleştiren kişilerden şikayetçiyim. Ben Osman Alpay Ketenci’nin de bulunduğu sırada oğlum ile arasındaki olay nedeniyle öldürüldüğü kanatindeyim. O olay şikayet konusu yapılmamıştır. Olay önceden tasarlanmış ve gerçekleşmiştir. Topluluk isteyerek işyerinin önüne gelmiş ve olayı meydana getirmiştir” dedi.

İDDİANAMEDEN

İddianamede Alpay Ketenci’nin, ‘tasarlayarak adam öldürmek, ruhsatsız silah taşımak’tan ağırlaştırılmış müebbet, Akyıldız’ın da ‘tasarlayarak adam öldürmeye teşebbüs etmek’ten 27 ile 43 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması istedi. Diğer zanlılarınsa ‘tasarlayarak kasten adam öldürmek suçuna iştirak etmek, suç delillerini değiştirmek, suçluyu kayırmak’ gibi suçlardan 21 ile 30,5’ar yıl arasında hapis cezasına çarptırılmaları talep ediliyor.

Arşiv Gazeteport / Futbolistan

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu