Gündem

Oradaki Terbiyesizler Fenerbahçe Taraftarı değil !

Fenerbahçe Futbol Takımı Kaptanı Alex de Souza, ligde son haftada karşılaşacakları Trabzonspor’un her zaman kendilerine sıkıntı yaratan bir takım olduğunu belirterek, ”Ligin son maçında önce Trabzonspor maçının kazanmalıyız, sonra Galatasaray’ın alacağı sonucu beklemeliyiz” dedi.

FBTV’de yayınlanan ”Kaptan Köşkü” programında Yasir Kaya’nın sorularını yanıtlayan Alex, hafta sonunda sadece Trabzonspor maçına konsantre olacaklarını ifade ederek, ”Biz ligin son maçında üzerimize düşen görevi yapıp Trabzonspor karşılaşmasını kazanmalıyız. Sonrasında da Galatasaray’ın alacağı sonucu beklemeliyiz. Trabzonspor her zaman bize sıkıntı yaratmıştır. Oynaması zor bir takım. O maçtan 3 puanla ayrılmamız ve diğer maçı beklememiz gerekiyor” diye konuştu.

Ligin 32. haftasında deplasmanda Galatasaray’a 1-0 yenildikleri maçta kötü günlerinde olduklarını ve kendi oyun ortalamalarının altında olduklarını kaydeden Alex, şunları söyledi:
”Rakip istekli olunca böyle oldu. Galatasaray’ın bir pozisyonu vardı ve Ümit Karan’ın şutu direğe çarptı. Onun dışında pozisyonları yoktu. Ancak yediğimiz golde hata yaptık. Bizse benim girdiğim pozisyonla gole yaklaştık ama onda da Aykut topu tuttu. Galatasaray daha organize ve daha doğru işler yaptı.

Hatamızdan kaynaklı yediğimiz gol olmasaydı, o maçı şimdiye kadar oynasaydık yine 0-0 biterdi. O maçta biz kötü bir günümüzdeydik. Galatasaray ise istekliydi.”

Brezilyalı futbolcu, derbi maçtaki yenilginin nedeninin aşırı güven olduğu iddialarıyla ilgili olarak, ”Bizim takımımızda aşırı güven hiç olmadı. Bu gibi durumlarda daha az yapan takımlar kazanır. Biz iyi günümüzde olsaydık biz galip gelebilirdik. Hak ettikleri bir galibiyet aldılar” dedi.

-”SAMANDIRA’DA TEPKİ GÖSTERENLER FENERBAHÇE TARAFTARI DEĞİLDİ”-
Alex de Souza, Galatasaray maçından sonra Samandıra Tesisleri’nde bazı taraftartarın takıma ve futbolculara yaptığı protesto ile ilgili olarak, ”Tepki verenler 2-3 kişiydi ve bana göre onlar Fenerbahçe taraftarı değildi” dedi.

Fenerbahçe taraftarının takımına her şartta destek verdiğini kaydeden Brezilyalı futbolcu, şöyle devam etti:
”Oradaki terbiyesizleri Fenerbahçe taraftarı olarak nitelendirmemek gerekir. Bu durum tüm taraftarlarımıza mal edilemez. O gün herkes için kötü bir gündü. Münferit olaylar benim Fenerbahçe taraftarları hakkındaki düşüncelerimi değiştiremez.

NationalTurk Haber

Gençlerbirliği maçında yağan o yağmurda stadımızı dolduran sonuna kadar takımın destekleyen, umudunu hiçbir zaman kaybetmeyen, iyi ve kötü günde her zaman yanımızda olanlar Fenerbahçe taraftarıdır. Bu olayları milyonlara mal edemeyiz.

Ben Fenerbahçe taraftarının büyüklüğünü biliyorum. Ben ve arkadaşlarım Fenerbahçe taraftarına minnettarız. Bize gösterdikleri saygı ve destek takımımıza büyük yarar sağlamıştır. Bu destekten dolayı taraftarımıza minnettarım.”

-”O MEVKİDE OYNADIĞIM EN İYİ OYUNCU MALDONADO”-
Alex, Fenerbahçeli taraftarların tepki gösterdiği Maldonado hakkındaki görüşlerinin değişmeyeceğini belirterek, ”Ne kadar kaliteli bir oyuncu olduğunu biliyorum.

O mevkideki oynadığım en iyi oyuncu Maldonado diyebilirim” dedi.

F.Bahçe kaptanı Alex, 32. haftada oynadıkları derbi maçla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunurken, G.Saray’ı övdü ve bazı kritik puanları aradıklarını kaydetti! Alex ayrıca, çok eleştirilen Maldonado hakkında çok ilgi çekecek bir yorumda bulunurken, Samandıra’daki saldırı olayını da yorumladı!

Maldonado’nun Santos’ta oynarken birden kontratını feshedip, hazırlık kampından çıktığını ve 20 gün antrenmansız kaldığını vurgulayan Alex, ”Appiah’ın durumunun belirsizliği nedeniyle Maldonado’nun gelişi gecikti. Buraya geldikten sonra bambaşka bir çalışma düzenine girdi. Tam adapte oldu, bir sakatlık geçirdi. Sakatlığının ardından önemli maçlarda oynamak durumunda kaldı. Onun mevkisinde gördüğüm ve oynadığım en iyi oyuncu. Şans verilirse Maldonado’nun kalitesini hep birlikte göreceğiz.

Karakteri dışında şeyler beklememek lazım. Ben elbetteki takımı yapan kişi değilim ama ben olsam gelecek yıl Maldonado’ya güvenirim. Deivid’de çok eleştirildi. Haklı olduğumu Deivid bu yıl kanıtladı. Biraz daha önde oynarsa daha verimli olabilir şu andaki verimi de oldukça fazla. Maldonado konusunda da aynı şeyi düşünüyoruz. Onun başarısı bizim de başarımız olacak” diye konuştu.

-”KRİTİK ZAMANLARDA KAYBETTİĞİMİZ O PUANLARI ARIYORUZ”-
Alex de Souza, bu yıl ligde 26 puan kaybettiklerini, bu puanların çoğunun iddiası olmayan takımlara karşı olduğunu söyledi.

”Kritik zamanlarda kaybettiğimiz o puanları arıyoruz” diyen Brezilyalı futbolcu, ”Galatasaray gibi ligde iddiası olan bir takıma karşı kaybetmemiz normal. Kendi evimizde oynanan maçı kazanmıştık. Deplasmanda oynadığımız maçı kaybetmemiz de normal. Dahası iddiası olmayan takımlara karşı kaybettiğiniz puanları arıyorsunuz. Mesela İstanbul Büyükşehir Belediyespor’a karşı 5 puan kaybetmişiz. Rize’de berabere kalmamız ve Bursa karşısında aldığımız mağlubiyet bizi etkiledi. Bursa maçından galibiyetle ayrılsaydık, lig kopabilirdi. Bizi bu duruma sokan sebeplerden bir tanesi, iddiası olmayan takımlara karşı kaybettiğimiz puanlar” diye konuştu.

Alex, iddiası olmayan maçlarda puan kayıplarının nedeniyle ilgili olarak, şöyle konuştu:
”Analizi yapmak zor. İstanbul maçına baktığınızda bir puan kaybımız vardı. İkinci maçta şansımızın da yardımıyla 2-0’dan 2-2’ye getirdik. Kezman’ın golüyle Rize maçında beraberliği yakaladık. O maçta rezalet oynadık. Sona geldiğimizde etki ediyor. Bunlar yıl içinde olan bir şeydir. Türkiye Ligi’ne baktığınız zaman ilk yarısı her zaman ikinci yarısından daha rahat geçer. İkinci yarıda kış kendini daha çok gösterir, hedefi olan takımlar hedeflerine ulaşmak için daha çok mücadele eder. Bu açıdan ilk yarıda mümkün olduğu kadar çok puan almak gerekiyor. Bu sezonun ilk yarısı beklediğimiz gibi geçmedi ve kaybettiğimiz puanlarla bu aşamaya geldik.”

-”AVRUPA FUTBOLUNDA SAYGI DUYULAN BİR TAKIM OLDUK”-
Alex, Fenerbahçe yönetiminin sezon başında yaptığı planlamada Avrupa’da başarının esas olduğunu belirterek, ”Bu yıl Avrupa futbolunda saygı duyulan bir takım olduk” dedi.

Avrupa’da iyi bir sezon geçirdiklerini kaydeden Brezilyalı futbolcu, ”Kendi evimizde Avrupa’da oynadığımız maçlar iyiydi. Kupa almasak bile çok iyi bir sezon yaşadık. 2010’a kadar Avrupa’da bir yere varabilmek için tohumlarını attık. Bu meyve büyüyecek bunun sonuçlarını da alacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu