Ortaköy DosyasıGündemHaberÖzel DosyalarPolitika

Radyospor’da, Barış Ertül’ün hazırladığı programda, gazetecilerin, televizyoncuların görmezden geldiği, gazetecilik dersini takip ediyorum

Günlerdir Radyospor'da, Barış Ertül'ün hazırladığı programda, gazetecilerin, televizyoncuların görmezdan geldiği, belki de küçümseyerek burun kıvırdığı bir konu işleniyor, ben de sürekli takip ediyorum.

Olay şu, Beşiktaş’ta, Ulus’un alt kısmında Ermeni Mezarlığı Vakfı’na ait, bir bölümü mezarlık, kalan kısmı ”kamuya açık spor” alanı olan bir arazi, imara açılıyor !

Nasıl mı oluyor, Radyospor’dan edindiğim bilgilerle aktarayım.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne, söz konusu araziyle ilgili imar değişikliği önerisi veriliyor.

Büyükşehir de yer ”kamuya açık spor alanı” olarak ayrıldığı için, Beşiktaş Belediyesi’ne görüş soruyor.

Beşiktaş Belediyesi, ”Beşiktaş ilçesi sınırları içinde spor alanına ihtiyaç yoktur” diye resmi görüş bildirince, imar değişikliğinin önü açılıyor.

İlçe sınırları içinde, doğru dürüst halkın nefes alacağı, spor yapacağı yer yokken, Beşiktaş Belediyesi, ”Beşiktaş’ta kamuya açık spor alanına ihtiyaç yoktur” diye nasıl görüş bildirir?

Yine Radyospor’da Barış Ertül’den öğreniyoruz ki, imara açılan bu spor alanının inşaatını yapan şirketin kurucu ortağı, Beşiktaş Kulübü’nün eski başkanı Serdar Bilgili.

Serdar Bilgili’nin genel sekreterliğini şimdi ki Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal’ın yapmış olması, kafalarda soru işaretlerinin doğmasına neden oluyor.

Serdar Bilgili’nin ortağı ise, AK Partili büyükşehir meclis üyesi.

Şimdi kamuya açık spor alanı olarak ayrılan yerde, tanesi milyon dolara satılan daireler yükseliyor.

Ecdadının mezarını ziyarete gidecek Ermeni vatandaşlar, karşılarında mezar yerine blok blok binaları görünce ne yapacak?

Ermeni Mezarlığı Vakfı, kat karşılığı bu araziyi nasıl inşaat yapılması için müteahhite verir?

Bildiğim, vakıf malları satılamaz, bu kanun nasıl görmezden gelinir?

Mezarlık üzerine bina yapmak, insanların yüreğini hiç sızlatmaz mı?

Radyospor’dan Barış Ertül, elinde belgelerle günlerdir işin peşinde, Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, Barış’ın karşısına gelemiyor !

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a da çağrıda bulunmuş, ama Baykal da oralı değil.

Yeşil alanları koruyacağım, spor alanları yapacağım diye seçimde söz verenlerin, bugün yeşil alanların yok olmasına göz yumması, spor alanlarının binalara dönüşmesine izin vermesi hazin bir çelişki olarak Beşiktaşlılar’ın suratlarında patlıyor.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu