FutbolGündem

Saffet Sancaklı’dan çarpıcı açıklamalar; Şike yapmadım dersem yalandır

Saffet Sancaklı’dan çarpıcı açıklamalar… CNN TÜRK’te yayınlanan Aykırı Sorular programına katılan eski milli futbolcu, burada yaptığı açıklamada, “Şike yapmadım dersem yalandır” dedi.

Eski Milli Futbolcu Saffet Sancaklı, CNN TÜRK’te Aykırı Sorular programında Enver Aysever’in konuğu oldu. 3 büyük takımda top koşturan Saffet Sancaklı bunun hayatındaki en büyük onurlardan biri olduğunu söyledi.

Saffet Sancaklı; Şike yapmadım dersem yalandır

Sancaklı programda şike ile ilgili görüşlerini dile getirdi. Hayatında teşvik primi almadığını ve vermediğini belirten eski futbolcu, “Ama şike yapmadım dersem de yalandır” şeklinde konuştu. Hürriyet Gazetesi’nin haberine göre, Saffet Sancaklı konuşmasını şöyle sürdürdü; Öyle maçlar geliyor ki işte maç berabere biterse iki takımda biri küme düşmüyor biri de bilmem şampiyon oluyor gibi yani. Bu dünya kupalarında bile oldu. Avusturya, Almanya gibi beraberlik yetiyordu berabere bitti maç.

Ama ortada para yok bir şey yok. Ama ona da baktığın zaman o da bir şike. Çünkü neden başka bir takımın hakkını yiyorsun. Onun için Türkiye’de bu futbolun içinde olup da yapmadım diyen varsa ha bilerek yapmamış olabilir, ama ben hiç hayatımda öyle bir işe karışmadım diyen olursa çok inandırıcı değil. Ben daha öncede söyledim. Türkiye’de bu şike konuşulacaksa son 30 yılda ne kadar futbolcu, idareci, yönetici, hoca hatta malzemeci, masör varsa herkes işin içinde.

Saffet Sancaklı; Hakan Şükür’ün milletvekilliğini iyi bulmuyorum

Saffet Sancaklı Ak Parti Milletvekili eski futbolcu Hakan Şükür’ün şike sürecinde Meclis’te yeterince söz almadığını ifade etti, Şükür’ün milletvekilliğini iyi bulmadığını söyledi. Sancaklı neden iyi bulmadığını programda anlattı.

Saffet Sancaklı; Rıdvan Türkiye’de futbolda her şeyi bilen adamdır

Saffet Sancaklı Türkiye’de en iyi teknik yorumu Rıdvan Dilmen’in yaptığını söyledi. Sancaklı şöyle devam etti; Türkiye’de en iyi teknik yorumu, kimsenin görmediğini de Rıdvan görüyor. Rıdvan’ın gördüğü çoğu şeyi biz görmüyoruz. Rıdvan yorumculuğun üzerine geçti.

Rıdvan Türkiye’de şu anda çok ciddi bir otoritedir. Başbakan futbolla ilgili bir şey konuşmak istediğinde Futbol Federasyonu Başkanı ile görüştüğünü ben pek görmedim. Rıdvan’ı çağırıyor. Rıdvan hem futbolculuktan geldi, hem de yıllardır bu camiaların içerisinde. Rıdvan neredeyse her şeyi bilen adamdır.

Saffet Sancaklı; Emre Türkiye’de neredeyse iç savaş çıkartacak

Dünyada ve futbolda ırkçılık konusunun da tartışıldığı programda Saffet Sancaklı adı bu gibi olaylara karışan Futbolcu Emre ile ilgili görüşlerini dile getirdi. Eski milli yıldız sözlerini şöyle tamamladı; Emre’nin bu son yıllardaki tavırlarından dolayı acil bir şekilde yurt dışına transfer olması gerektiğini söyledim ben.

Türkiye’de neredeyse iç savaş çıkartacak… Emre Belözoğlu 18 yaşında olsa diyeceğim ki bu çocuk fevri bir çocuk her yere zıplıyor. 30 yaşını geçtin. Artık sen abi oldun. Ama Emre o abiliği yapamadı. Ben saha içinden bahsediyorum. Saha dışında tanıyan herkes diyor ki çok efendi bir çocuk.

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu