Gündem

Şahin: Dinle Spor Etkinliklerinin Karışmaması Gerekir

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, hafta sonunda Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak derbi maçın yüzde 60 ihtimalle berabere biteceğini düşündüğünü söyledi. Bakan Şahin, Hakan Şükür’ün sözlerinde iyi niyetli olduğunu tahmin ettiğini belirtti.

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Adalet Bakanlığı Keçiören Çocuk Eğitim Evi’nde düzenlenen programa katıldı. Bakan Şahin, program öncesinde basın mensuplarının spor gündemine ilişkin sorularını cevapladı.

Şampiyonluk yarışında büyük önem taşıyan Galatasaray-Fenerbahçe maçıyla ilgili görüşlerini açıklayan Bakan Şahin, “Bu sezonun en önemli maçı. Çünkü bu maçın sonucu şampiyonun kim olacağını büyük ölçüde gösterecek.

Galatasaray’ın saha ve seyirci avantaja var ama bu tür derbi maçlarda bunlar çok fazla önemli bir rol oynamaz. Sivasspor da bu maçın sonucuna göre, bir sonraki hafta oynayacağı Galatasaray karşısına bir şampiyonluk düşüncesiyle çıkabilir. Bana göre şampiyonluğun 3 tane adayı var.

Maçlar oynanıp, 90 dakikaların sonucunda düdük çalınana kadar kimin şampiyon olacağı belli olmaz. Derbi maçın yüzde 60 berabere sonuçlanacağını düşünüyorum. Skor tahminin beraberlik” dedi.

Bakan Şahin ayrıca, Sivasspor’un şampiyon olmasını istediğine işaret ederek, “Anadolu’dan bir şampiyon çıkmasını arzu ederim” diye konuştu.

Hakan Şükür’ün ‘derbi maçın Kutlu Doğum Haftası’na yakışır bir şekilde geçmesi’ temennisi ve bunun kamuoyunda geniş yer almasıyla ilgili açıklamalarına da değerlendiren Bakan Şahin, “Hakan Şükür’ün bu sözlerini iyi niyetle söylediğini tahmin ediyorum.

Dini duygularımızın spor etkinliklerine karışmaması gerekir. Ama bu amaçla söylediği kanaatinde değilim. Hakan Şükür dostluğun, kardeşliğin ve centilmenliğin öne çıkacağı bir maç temennisinde bulunmuştur. Sözlerinden kastettiği de budur” şeklinde konuştu.

İHA

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu