FutbolGündem

Sakaryaspor eski başkanı Halit Evin; Şike yapacak ne paramız ne de zamanımız vardı

Sakaryaspor eski başkanı Halit Evin; Şike yapacak ne paramız ne de zamanımız vardı… ”Kesinlikle şike yapmadık, o dönemde şike yapacak paramız ve zamanımız yoktu”

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup ekiplerinden Sakaryaspor’un eski başkanı Halit Evin, takımının geçen yıl oynadığı play-off maçlarında şike yaptığı iddiasına ilişkin, ”Kesinlikle şike yapmadık, o dönemde şike yapacak paramız ve zamanımız yoktu” dedi. HTSpor’un haberine göre, Evin, bir restoranda düzenlediği basın toplantısında, cinayete azmettirdiği iddiasıyla yargılanan iş adamı Galip Öztürk ile yaptığı telefon görüşmesinin dinlemeye takıldığını, bu nedenle daha önce emniyette ifade verdiğini söyledi.

İş adamı Öztürk’ten zaman zaman takımı için yardım istediğini anlatan Evin, ”Bu kişiden takımımız adına zamanında 100 bin lira bağış almıştık zaten. Yani gayet normal bir yardımdı bu. Daha sonra o dönemde play-off maçlarında şampiyonluk mücadelesinde paraya ihtiyacımız oldu, kendisinden bir daha para istemiştik. 250 bin lira gibi bir rakam istemiştim kendisinden fakat kendisi 25 bin lira yollayacağını söylemişti” diye konuştu.

“ŞAMPİYONLUK MÜCADELESİNDE KİMSE PARAYA BAKMAZ”

Telefon konuşmasının dinlemeye takıldığını, konunun yanlış anlamadan ibaret olduğunu savunan Evin, ”Dün akşam yayınlanan haberde sanki Sakaryaspor’a kara leke sürülmeye çalışıldığını gördüm. Sanki bileğimizin hakkıyla değil de parayla şampiyon olduğumuzu iddia eden bir haberdi. Bu iddia o maçlarda yendiğimiz rakiplere de hakarettir. Hiç kimse satılık değildir. Şampiyonluk mücadelesinde kimse paraya bakmaz. Böyle bir şeyin olması söz konusu değildir” şeklinde konuştu.

Evin, şike yapmalarının söz konusu olmadığını vurgulayarak, ”Bu hem Sakaryaspor’a hem de Sakarya halkına yapılmış bir hakarettir. Böyle bir şey asla yaşanmadı. Bu konuyla ilgili soruşturma yapıldı ancak 9 ay geçmesine rağmen konu ısıtılarak gündeme getirildi. Kesinlikle şike yapmadık, o dönemde şike yapacak paramız ve zamanımız yoktu. Büyük bir heyecan içinde şampiyon olduk ve üst lige yükseldik” diye belirtti.

Konuyla ilgili mahkeme sürecinin devam ettiğini, iddialarla ilgili belge bulunmadığını anlatan Evin, play-off’taki şampiyonluğu alın teriyle kazandıklarını vurguladı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu