Futbolda ŞiddetGündemŞike ÇetesiŞike DedikodularıŞike DosyalarıSpor

Şike Davası’nda Aziz Yıldırım tahliye edildi

NationalTurk’ün haberine göre, Aziz Yıldırım tahliye oldu. Şike davasında kararlar açıklanıyor. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım tahliye edildi.

Şike davasında alınan kararlar;

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a örgüt kurmak suçundan 2 yıl 6 hapis cezası aldı. Şike suçundan 3 yıl 9 ay hapis ve 1 milyon TL para cezası aldı…

Olgun Peker’e örgüt kurmak ve yönetmekten dolayı 2 yıl 6 ay ceza…
– Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Yöneticisi Olgun Peker, Menajer Yusuf Turanlı ve Giresunspor Eski Başkanı Olgun Perker tahliye oldu….
– Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci: “Bu yargılama sürecinde yoğun çalıştık. Hakimlerimiz benden çok daha fazla emek sarfettiler. Onların büyük emeği oldu. Biz de duruşmayı idare etmeye çalıştık. Heyet olarak tek tek bütün sanıkların eylemlerini inceledik. Umuyorum bir hata yapmamışızdır. Yapmışsak da bunun yasal yolları var.”
– Mahkemenin karar metni 102 sayfa…

Şike davasında karar günü / Aziz Yıldırım son sözlerini söyledi… Futbolda şike iddialarına yönelik açılan davada bugün karar verilecek. Aziz Yıldırım ve diğer tutuklu sanıkların son sözleri dinlendi.

3 Temmuz 2011 Pazar günü başlayan ‘futbolda şike soruşturmasında’ 29 Haziran 2012 Cuma günü savcı mütalaasına karşı beyanlar alındı, şimdi ise karar zamanı. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Beşiktaş Eski Yöneticisi Serdal Adalı, Beşiktaş Eski Teknik Direktörü Tayfur Havutçu, Fenerbahçe Asbaşkanları Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu, Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, futbolcular İbrahim Akın, İskender Alın gibi Türk futbolunun önemli isimlerinin kaderi 1 saat içinde belli olacak.

Aziz Yıldırım’ın son sözleri;

– Mehmet Ekinci: Dosyada 30 kadar hakimin imzası var. Benim imzamla süreç 2 Temmuz’da başlamıştı. Kaderin cilvesi bugün de kararı ben vereceğim. Umarım size ve Türk milletine hayırlı olur.

– Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci: Dar ağacını da yazdıralım. Kızım dar ağacını duymadın mı?
– Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım: 1923 yılında kurulan federasyondan bu yana yürütülen pislikler bizim üzerimizden temizlenmeye çalışıyor. Tarih önünde hesap verilecektir. Mahkemenize güveniyoruz. Daha önce söyledim yine söylüyorum. Dar ağacında olsak bile son sözümüz Fenerbahçe’dir.
– Fenerbahçe Yöneticisi İlhan Ekşioğlu: Tahliyemi ve beraatimi talep ediyorum. Buradan çıkıp tahliye olup annemin elini öpmek istiyorum.
– Menajer Yusuf Turanlı: Tahliyem ile birlikte beraatimi talep ediyorum.
– Avukat Ali Rıza Dizdar: Bu kötü yasayı siz yorumlayacaksınız, bu yasaya göre ceza verilemez, müvekkillerimin beraatini talep ediyorum.
– Sanıkların son sözleri sorulmaya başlandı…

Fenerbahçe Kulübü Eski Yöneticisi Cihan Kamer, yönetimden ayrıldıktan sonra ilk kez davanın görüldüğü davaya geldi. Ayrıca Fenerbahçe’nin milli kalecisi Volkan Demirel de salonda.

Bağlantılar
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı