FutbolGündemTransfer

Sinan Engin’den yine ilginç açıklamalar

Beşiktaş’ın eski idari menajeri Sinan Engin ilginç açıklamalar yaptı.

Sinan Engin’in Maraton.com.tr’ye yaptığı açıklamalar şöyle;

-“BEŞİKTAŞ’TAN ALACAĞIM YOK”-

MARATON.COM.TR BEŞİKTAŞ KULÜBÜ’NDEN ALACAĞINIZ OLDUĞU VE BUNUN ÖDENMEDİĞİ KONUSUNDA SPEKÜLASYONLAR YAPILIYOR. BU KONU HAKKINDA NE DİYECEKSİNİZ?

Sinan ENGİN: Beşiktaş Kulübü’nden hiçbir alacağım yok. Maddi olarak alacağım yok.

-“TABATA, DELGADO’DAN İYİ DEĞİL”-

MARATON.COM.TR TABATA’NIN BONSERVİSİ ÇOK KONUŞULDU… SİZCE TABATA 8 MİLYON EURO EDER Mİ?

Sinan ENGİN: Mehmet Topuz eğer 11-12 milyon Euro ediyorsa Tabata da 8 milyon Euro eder. Bu tip paralar Türkiye’de hep verilmiştir. Sezon başında Tabata alınmış olsaydı bu kadar çok tepki görmezdi. Tartışmamız gereken aslında Delgado’dan iyi futbolcu mu? Bana göre Delgado’dan iyi futbolcu değil. Futbol piyasasındaki standartlara göre 8 milyon Euro çok para değil. Sezon başladıktan sonra alındığı için ve Gaziantep’in ihtiyacı olan bir oyuncuyu aldığınız için aslında bu para ödendi. Eğer sezon başında alınmış olsaydı bu paralar verilmeye bilirdi. Benim Mustafa hocayı eleştirmemdeki en büyük sebep bu. Neden biz bu tip futbolcuları bulmuyoruz Brezilya’dan? Bizimde tarama ekibimiz var Mustafa hocanın da yardımcı antrenörleri var. Mehmet Topuz’a göre Tabata’nın fiyatı ucuz.

-“FERRARI, ZAPOTOCNY’DEN BİRAZ DAHA KALİTELİ “-

NationalTurk Haber

MARATON.COM.TR SİZİN DÖNEMİNİZDE TRANSFER EDİLEN ZAPOTOCNY, BURSASPOR’A GÖNDERİLDİ VE YERİNE FERRARI ALINDI. ZAPOTONCY’NİN YERİNE FERRARI’NİN ALINMASI DOĞRU BİR KARAR MIYDI? İKİ FUTBOLCUYU KIYASLAR MISINIZ?

Sinan ENGİN: Kalite olarak baktığınız zaman Ferrari biraz daha iyi olabilir. Ama çok fark yok arada. Fiyat olarak bakacağınız zaman Ferrari 3 misli fazla maaş alıyor. Birisi 750 bin Euro’ya oynarken birisi 2.5 milyon Euro alıyor. Bu kadar fiyat farkı olmamalı. Sonuç olarak Ferrari Zapatocny’den biraz daha kaliteli.

-“MUSTAFA DENİZLİ SEZONA DOĞRU HAZIRLANMADI”-

MARATON.COM.TR BEŞİKTAŞ SEZONA İYİ BAŞLANGIÇ YAPAMADI. SİZCE BUNUN NEDENİ NELERDİR?

Sinan ENGİN: Beşiktaş sezona iyi başlayamadı. Mustafa Denizli sezon başı çalışmak istemiyordu ve dolayısı ile yorgundu. Mustafa hocaya da hak vermek lazım çok ısrar edildi kalması yönünde. Olaya başkan tarafından ve yönetim tarafından bakarsanız da kimse iki kupayı kazanmış hocayı bırakmak istemez. Mustafa hoca sezon başında gereken çalışmaları yapmadı diye düşünüyorum. Hem transfer açısından hem de sezon başında doğru hazırlandığını düşünmüyorum.

-“GALATASARAY’IN ŞAMPİYONLUĞA YAKIN GÖRÜYORUM”-

MARATON.COM.TR TURKCELL SÜPER LİG’DE HANGİ TAKIMI ŞAMPİYONUĞA DAHA YAKIN GÖRÜYORSUNUZ?

Sinan ENGİN: Şu an baktığımızda Galatasaray’ı daha yakın gürüyorum.

-“BEŞİKTAŞ’IN 11’İ BİLMECE GİBİ”-

MARATON.COM.TR MUSTAFA DENİZLİ ÖZELLİKLE İLK 11’DEKİ OYUNCU SEÇİMİ NEDENİYLE ÇOK ELEŞTİRİLDİ. EKREM’İN ÖN LİBERODA OYNATILMASI NİHAT’TA ISRAR ETMESİ FUTBOL OTORİTELERİ TARAFINDAN ELEŞTİRİLDİ. SİZ MUSTAFA HOCA SEÇİMİ KONUSUNDA NELER SÖYLEYECEKSİNİZ?

Sinan ENGİN: Mustafa hocayı ilk eleştiren benim Süper kupa maçında eleştirmeye başladım. Benim eleştirelim demek ki doğruymuş ki şuan 9 puan gerideyiz. Mustafa hoca hala bir 11 bulamadı ama ben bugün Beşiktaşlı olarak Galatasaray’ın ve Fenerbahçe’nin 11’lerini sayabilirim ama Beşiktaş’ın 11’i bilmece gibi. Mustafa hocayı bundan dolayı çok eleştiriyorum. Mustafa Denizli’nin artık kendisine bir 11 seçmesi lazım. Mustafa hocayı kadro seçimleri için eleştiriyorum ve doğru eleştirdiğimi düşünüyorum.

-“BOBO’YU KULÜBEDE TUTARDIM”-

MARATON.COM.TR SON MANCHESTER UNITED KARŞILAŞMASINDA BOBO’NUN 11’E ALINMAMASINI NASIL DEĞERLENDİRİYORSUNUZ?

Sinan ENGİN: Bobo’yu kulübede tutardım. İlk 11’de oynatmamasına hak veriyorum ama kulübede tutardım.

-“DEMİRÖREN, YARIN ÇIKIP, ‘ALACAKLARIMI SİLDİM’ DİYEBİLİR”-

MARATON.COM.TR TRANSFER DÖNEMİNDE BEŞİKTAŞ’IN YAPTIĞI HARCAMA İÇİN NELER SÖYLEYECEKSİNİZ? HARCANAN PARAYA VE ALINAN OYUNCULARA BAKTIĞINIZ ZAMAN NASIL BİR YORUM YAPARSINIZ?

Sinan ENGİN: Yıldırım Demirören enteresan bir kişiliktir. Yarın çıkıp alacaklarımı sildim diyebilir. Başkanın bu konularda sağ solu belli olmaz. Transferde harcanan paraları biraz yüksek buluyorum. Beşiktaş tarihinde ilk defa bu kadar para harcadı ama Beşiktaş bu sene çok büyük oynuyor. Yapılan transferler takıma güç kattı mı? Hayır katmadı. Bu teknik bir konudur ama ben burada kulüp Başkanını eleştirmiyorum ama harcamalar biraz fazla. Bildiğim kadarıyla Demirören bütün transferleri Mustafa Denizli’nin istekleri doğrultusunda yapmıştır. Eğer Mustafa Denizli, Tabata’ya ve İsmail’in bu kadar para verdiriyorsa demek ki Mustafa Denizli bu futbolcularda yeterlilik görmüştür Başkan da almıştır.

-“DEMİRÖREN ZORLANACAK”-

MARATON.COM.TR BEŞİKTAŞ’TA KONGRE DÖNEMİ YAKLAŞIYOR. SİZCE YILDIRIM DEMİRÖREN’İ NASIL BİR KONGRE BEKLİYOR, SİZİN OYUNUZ KİME OLACAK?

Sinan ENGİN: Yıldırım Demirören’in bu kongrede çok zorlanacağını düşünüyorum. Ben bu kongre döneminde birkaç tane aday çıkacağını düşünüyorum. Ben kesin konuşan bir adamımdır. Murat Aksu’nun adı geçiyor ama net bir bilgim yok bu konuda. Demirören eğer devam kararı alırsa kendisini zor bir kongre bekliyor bunu söyleyebilirim. Benim kime oy vereceğim konusunu ise zamana bırakalım.

-“MURAT AKSU ÇOK SEVİLEN BİR İNSAN”-

MARATON.COM.TR EĞER MURAT AKSU ADAY OLARSA YILDIRIM DEMİRÖREN KARŞISINDA ŞANSI NEDİR?

Sinan ENGİN: Murat Aksu çok sevilen bir insan. Murat Aksu eğer aday olacaksa bu çok sevindirici, mutluluk verici bir olay. Murat Aksu’nun aday olması demek Yıldırım Demirören’in daha güçlü bir kadro yapması demektir. Bu bir rekabet getirir Beşiktaş’a. Murat Aksu’nun Demirören karşısında önemli bir şansı olduğunu düşünüyorum.

-“CELAL KOLOT KONUSUNDA KONUŞMAK İSTEMİYORUM”-

MARATON.COM.TR YILDIRIM DEMİRÖREN’İN LİSTESİNDE CELAL KOLOT’UN OLACAĞI KONUŞULUYOR BUNU NASIL DEĞERLENDİRİYORSUNUZ?

Sinan ENGİN: Bu konuda konuşmak istemiyorum.

-“ŞU ANKİ BAŞKANI SEVİYORUM”-

MARATON.COM.TR BEŞİKTAŞ CAMİASINDA SİZİN BAŞKAN OLARAK GÖRMEK İSTEDİĞİNİZ BİR İSİM VAR MI?

Sinan ENGİN: Şu anki başkanı ben seviyorum.

-“HIGUAIN VE DIATTA’YI ALİ GÜLTİKEN İZLEMİŞ”-

MARATON.COM.TR GÖREV ALDIĞINIZ DÖNEMDE GORDON, DİATTA, HİGUAİN VE SERİÇ GİBİ BEŞİKTAŞ’TA BAŞARILI OLAMAYAN FUTBOLCULARI TRANSFER ETTİNİZ. BU TRANSFERLERİ ELBETTE TEK BAŞINIZA YAPMADINIZ AMA GERİYE DÖNÜP BAKTIĞINIZDA KENDİNİZE BU KONUDA BİR ÖZELEŞTİRİ YAPMAK İSTESENİZ NELER DERSİNİZ?

Sinan ENGİN: Higuain ve Diatta’yı benden önceki menajer Ali Gültiken arkadaşım izlemiş, beğenmiş. Gordon’u da tamamiyle teknik heyetin isteğiyle aldık. Futbolcuları ben tek başıma belirlemem. Teknik heyet belirler, ben ve başkan gider alırız. Ben bu takıma zamanında Sergenleri, Tümerleri, Kaan Dobraları ben aldım… 100. yıl kadrosunu ben aldım çünkü o zaman hoca yoktu. Ondan sonraki dönemlerde teknik direktörün verdiği isimleri aldık.

-“DRPIC POPOSUNU AÇINCA GORDON’U ALDIK”-

MARATON.COM.TR SİZİN ÖNERİDE BULUNDUĞUNUZ OYUNCU OLMADI MI?

Sinan ENGİN: Sivok ve Zapo’yu önerdim. Seric’in bonservisi bedava olduğu için. Gondon da Drpic’den dolayı. Drpic poposunu açınca tepkiler oldu. O’nu alamayınca yanındakini alalım dedi Ertuğrul Sağlam. Bir de maddi durumumuzdan dolayı.

-“ARTIK MENAJER DEĞİL YÖNETİCİ OLURUM”-

MARATON.COM.TR TEKLİF GELMESİ HALİNDE BEŞİKTAŞ’TA YENİDEN GÖREV ALIR MISINIZ?

Sinan ENGİN: Bundan sonra Beşiktaş’ta menajerlik olarak bir düşüncem yok. İleride görev verilirse yönetici olarak çalışmayı düşünürüm.

-“BEN BEŞİKTAŞLIYIM”-

MARATON.COM.TR FENERBAHÇE VEYA GALATASARAY’DAN TEKLİF GELİRSE MENAJERLİK İÇİN NE YAPARSINIZ?

Sinan ENGİN: Söz konusu değil. Ben Beşiktaşlıyım.

-“100. YILDAKİ TAKIMI BEN KURDUM”-

MARATON.COM.TR BEŞİKTAŞLILAR ÖZELLİKLE TARAFTAR FORUMLARINDA SİZİ SERT BİR DİLLE ELEŞTİRİYOR. BU ELEŞTİRİLERLE İLGİLİ NELER DİYECEKSİNİZ?

Sinan ENGİN: Ben eleştirilen bütün konuları açıkladım. 100. yıldaki takımı ben kurdum, bütün futbolcuları ben aldım. Çünkü o zaman hoca belli değildi, Lucescu ile anlaşılmamıştı. Ondan sonraki futbolcuları Ertuğrul Sağlam önerdi, ben de gidip aldım.

-“BEŞİKTAŞ’IN ÇOK GÜÇLÜ BİR KADROSU VAR”-

MARATON.COM.TR ARA TRANSFER DÖNEMİNDE BEŞİKTAŞ’IN TRANSFER YAPMASINA GEREK VAR MI?

Sinan ENGİN: Yok. Beşiktaş’ın çok güçlü bir kadrosu var.

-“TABATA ŞANSSIZ BİR OYUNCU”-

MARATON.COM.TR MANCHESTER VE GALATASARAY MAÇLARINI İZLEDİNİZ. TABATA İÇİN NELER SÖYLEYECEKSİNİZ?

Sinan ENGİN: Tabata şanssız bir oyuncu. İki tane çok büyük maça denk geldi. Beşiktaş’a faydalı olur. Önemli bir oyuncu. Ama üzerinden yükü almak lazım onun. Nihat da öyle… Hemen kendilerini göstermek istiyorlar çünkü.

-“BEN BÖYLE BİR BÜTÇEYE DENK GELMEDİM”-

MARATON.COM.TR BEŞİKTAŞ’IN BU SENE HARCADIĞI PARA SİZİN DÖNEMİNİZDE HARCANSA BEŞİKTAŞ’IN DURUMU NE OLURDU?

Sinan ENGİN: Bunları taraftarlar bilsin. Benim zamanımda bütçe çok kısıtlıydı. Ben böyle bir bütçeye hiç denk gelmedim. Böyle bir bütçe olsaydı bizim zamanımızda daha iyi takımlar kurabilirdik.

-“KIZIL, DEMİRÖREN’İN GAZINI SATIYOR”-

MARATON.COM.TR BEŞİKTAŞ, GAZİANTEPSPOR’DAN İKİ OYUNCU ALDI VE YAKLAŞIK 15 MİLYON EURO ÖDEME YAPTI. İKİ BAŞKANIN İŞ İLİŞKİLERİ DE OLDUĞUNU DÜŞÜNÜRSEK BU KONUDA NELER DİYECEKSİNİZ?

Sinan ENGİN: Kulübün kasasına giren belli, çıkan belli. İki kulüp için de öyle. Zaten Borsa’ya bildiriliyor bunlar. İkisi de bu paralar için kişiliklerini zedelemezler. Yıldırım Demirören bu paralar için bile tenezzül etmez böyle şeylere. İkisi için de geçerli bunlar. Ufak işler bunlar onlar için. İbrahim Kızıl sadece Demirören’in gazını satıyor. Bu iş ortaklığı değil. Demirören’in olduğu yerde böyle şeyler zaten olmaz.

-“SERGEN’İ UYARIYORUM”-

MARATON.COM.TR BEŞİKTAŞ ALTYAPISINDA ÇALIŞAN SERGEN YALÇIN GEREK GAZETE YAZILARINDA GEREKSE TELEVİZYONDA MUSTAFA DENİZLİ’Yİ ÇOK ELEŞTİRİYOR. SİZCE BU ÇARPIK BİR YAPI DEĞİL Mİ?

Sinan ENGİN: Sergen’i bazen uyarıyorum. “Dikkatli olmalısın” diyorum. Kendisine de diyorum “İncitmeden yap” diyorum yorumlarını. Ben Sergen’i Beşiktaş teknik direktörü olarak görmek istiyorum ileride kendisini çok seviyorum. Bu eleştiriler kendisine daha fazla gelecek ileride. Teknik direktörlük becerisi olduğunu da çok iyi biliyorum.

-“BİR KULVARDA GERİ KALIRLAR”-

MARATON.COM.TR BEŞİKTAŞ’IN PERFORMANSINA VE ALDIĞI OYUNCULARA BAKARSAK, FENERBAHÇE VE GALATASARAY’I YAKALAMASI MÜMKÜN MÜ?

Sinan ENGİN: Beşiktaş bu sene 3 kulvarda gidecek. Biri çok ağır bir kulvar, Şampiyonlar Ligi. Bunu yapmak çok zor. Ben bu yarışlardan birinde geriye düşeceğini düşünüyorum. Ya ligde ya da Şampiyonlar Ligi’nde.

MARATON.COM.TR SİZE GÖRE HANGİSİ?

Sinan ENGİN: Ben Şampiyonlar Ligi’nde geri kalacaklarına inanıyorum. Oradan Avrupa Ligi’ne zıplayabilirler belki. Ligde yakalayacağını düşünüyorum.

-“BEN OLSAM FINK’İ ALMAZDIM”-

MARATON.COM.TR SİZ OLSANIZ BU SENE YAPILAN TRANSFERLERDEN HANGİSİNİ YAPMAZDINIZ?

Sinan ENGİN: Hepsini alırdım ama rakamlar bunlar olmazdı. Daha erken alınsaydı da böyle olmazdı. İhtiyacı olan adamın oyuncusunu alıyorsunuz çünkü son anda. Tespitler daha önce yapılmalıydı. Fenerbahçe de çok istiyordu mesela İsmail’i. Ben Fink’i almazdım mesela.

-“FATİH TERİM’İN ALTERNATİFİ YOK”-

MARATON.COM.TR MİLLİ TAKIM’DA BİR REVİZYON GEREKLİ Mİ?

Sinan ENGİN: Fatih Terim’in bu ülkede bir alternatifi olduğunu düşünmüyorum. Bazı şeylere artık alışmak lazım. İstikrardan yana olmak lazım. Fatih Terim’in kendi tasarrufudur tabi ki ama Federasyon’un, Terim’le 2012 yılına kadar söleşmesi var.

-“BEN ÖYLE BİR ŞEY DEMEDİM”-

MARATON.COM.TR GEÇEN SENEKİ ŞAMPİYONLUKTA “TAKIMI BEN KURDUM ŞAMPİYON OLUNDU. BEN KURMASAM OLAMAZLARDI” DEDİĞİNİZ SÖYLENİYOR. NE DİYORSUNUZ?

Sinan ENGİN: Ben böyle bir kelime söylemedim. “Bu takımı biz kurduk, biz hazırladık” dedim. Benim tarzım değildir zaten öyle bir söz söylemek. “Bir kurduk, Mustafa hocaya verdik” dedim. Kendisi de bunu söyledi zaten.

-“DOĞRU KONUŞMAZSAM BANA ‘SATILMIŞ’ DERLER”-

MARATON.COM.TR MUSTAFA HOCAYLA ÇALIŞMAK ZOR MU?

Sinan ENGİN: Zor değildir. Kendisini çok severim. Bana kızıyordur belki yorumlarımdan dolayı ama 9 puan gerideki bir takımın yorumunu böyle yapıyorsam bana kızmaması lazım. Diğer türlü yaparsam eyyam yapmış olurum. O zaman “satılmış” derler bana. Doğru yapmışım demek ki yorumlarımı. Bu saatten sonra Beşiktaş ile ilgili yapıcı olmak istiyorum. Daha iyi oynamasını sağlamak lazım Beşiktaş’ın. Üzgün ve moralsiz görüyorum Mustafa hocayı çünkü.

-“BİLGİLİ İLE DEMİRÖREN AYNI”-

MARATON.COM.TR SERDAR BİLGİLİ İLE ÇALIŞMAK MI DAHA KOLAYDI YILDIRIM DEMİRÖREN İLE Mİ?

Sinan ENGİN: Aynıydı ikisi de.

-“NİHAT BU SENENİN EN FLAŞ TRANSFERİ”-

MARATON.COM.TR YILDIRIM DEMİRÖREN, FİKRET ORMAN’LA YARIŞTIĞI SEÇİME GİRERKEN “NİHAT BENİM HAYALİM” DEMİŞTİ. ŞİMDİ O HAYAL KABUS MU OLDU? NİHAT NEDEN BU KADAR FORMSUZ?

Sinan ENGİN: Nihat iyi futbolcu. Önemli bir transfer oldu. Herkes nasıl alacağız diye düşünürken Beşiktaş aldı. Nihat sezon başı hazırlığı yaomadı, askere gitti. Bir de istim üzerindeki bir takımda oynuyor şu an rahat bir takımda oynamıyor. Bu onun için dezavantaj. Bana göre sezonun en flaş transferidir. Nihat’ın sabırlı olması ve acele etmemesi lazım. Önemli işler yapacağım diye şartlanmaması lazım.

-“FUTBOLCULARDE RAHATLIK VAR”-

MARATON.COM.TR YILLARCA TOP OYNADINIZ, MENAJERLİK YAPTINI BEŞİKTAŞ’TA… NİHAT, BOBO, TELLO, HOLOSKO, NOBRE GİBİ OYUNCULAR VARKEN BEŞİKTAŞ NEDEN GOL ATAMIYOR?

Sinan ENGİN: Futbolcuların formlarına da bakmak lazım. Her şey teknik direktör demek değil. Doyma olmuş olabilir mi bilmiyorum ama geçen seneki kupalar futbolcularda bir rahatlık oluşturdu. Gol atılmaması biraz da futbolcuların kabahati. Bu isimlerin arasına Batuhan’ı da koymak lazım. Ben Batuhan’ın bu sene Beşiktaş’a faydalı olması gerektiğini düşünüyorum.

-“BEŞİKTAŞ GEÇEN SENE İKİ KUPAYI SÖKE SÖKE ALDI”-

MARATON.COM.TR “GEÇEN SENE FENERBAHÇE VE GALATASARAY GERİDE KALMIŞTI, BEŞİKTAŞ SİVASSPOR VE TRABZONSPOR İLE YARIŞMIŞTI. BU YÜZDEN BEŞİKTAŞ ŞAMPİYON OLMUŞTU. BU SENE DURUM AYNI DEĞİL, BEŞİKTAŞ ŞAMPİYON OLAMAZ” DENİYOR. KATILIYOR MUSUNUZ?

Sinan ENGİN: Rakipler güçlendi, Beşiktaş aynı gücünü koruyor. Geçen sene Fenerbahçe ve Galatasaray yok muydu ligde? Aynı takımlarla onlar da oynadı, geriye düştüler. İkisi de sorunlar yaşadı ve başarısız oldular. Haksızlık yapmayalım. Geçen sene söke söke iki kupayı da aldı Beşiktaş.

-“ZAMANINDA KABUL ETMESELERDİ”-

MARATON.COM.TR BEŞİKTAŞ’TA BAZI FUTBOLCULARA ZAM YAPILIP BAZILARINA YAPILMAMASI TAKIM İÇİNDE BİR HUZURSUZLUK YARATTI MI? ÖRNEĞİN HOLOSKO’NUN MUTSUZ OLDUĞU SÖYLENİYOR…

Sinan ENGİN: Futbolcunun böyle bir lüks içine giremezler. Her mukavale geçerlidir. Bunlar zamanında benim yaptığım sözleşmelerdir. Zamanında kabul etmesinler o zaman. Yeni dönemde mukavele zamanı geldiği zaman isterse 5 milyon Euro istesin, alabiliyorsa.

-“DELGADO DÖNÜNCE KENDİNE YER BULUR”-

MARATON.COM.TR DELGADO’NUN BEŞİKTAŞ’TAKİ YERİ NEDİR, BU SİSTEMDE KENDİNE YER BULABİLECEK Mİ?

Sinan ENGİN: Delgado döndüğü zaman kendine yer bulacaktır. Önemli olan Beşiktaş’ın futbolcusunu kötülememesi. Kendi malının kıymetini bilmesi. Yere göğe koyamıyorlardı zamanında. “Türkiye’ye gelmiş en iyi futbolcu” diyorlardı. Ne oldu?

-“BEŞİKTAŞ BORCUN ALTINDAN KALKAR”-

MARATON.COM.TR YILDIRIM DEMİRÖREN BIRAKIRSA BEŞİKTAŞ BU BORCUN ALTINDAN KALKABİLİR Mİ?

Sinan ENGİN: Kalkar. Beşiktaş büyük kulüptür, geliri vardır. Eğer doğru transferler yapılırsa kolay hallolur.

-“FEDERASYONU CESARETİNDEN DOLAYI KUTLUYORUM”-

MARATON.COM.TR ANKARASPOR’UN LİGDEN DÜŞÜRÜLMESİ, ANKARAGÜCÜ’NE CEZA VERİLMEMESİ KONUSUNDA NELER DÜŞÜNÜYORSUNUZ? AYRICA HEM TURKCELL SÜPER LİG HEM DE BANK ASYA BİRİNCİ LİG’DE DENGELER NASIL DEĞİŞİR?

Sinan ENGİN: Hukuki süreç işleniyor ama Federasyon’u cesaretinden dolayı kutluyorum. Tebrik ediyorum ama futbolcuları düşünüyorum. Ne yapacaklar? Onların mağdur olmaması lazım.

-“GALATASARAY’IN PUANINI SİLEMEZLER”-

MARATON.COM.TR GALATASARAY’IN KAZANDIĞI 3 PUAN SİLİNECEK DİYENLER VAR…

Sinan ENGİN: Zannetmiyorum öyle bir şey olsun. Galatasaray kazanmış onu. Puanını silemezler. O maçlar geçerli olur bence.

-“YENİ BAŞKANIN İLK İŞİ STAT OLUR”-

MARATON.COM.TR BEŞİKTAŞ’IN STAT PROJESİ EN OLACAK? GALATASARAY’IN STADI 1 SENE SONRA BİTİYOR, DAHA BİTMEDEN 50 MİLYON EURO KAZANDIRDI. FENERBAHÇE BU İŞİ HALLETTİ BİLE… BEŞİKTAŞ NE OLACAK?

Sinan ENGİN: Ocak kongresinden sonra başkan kim olursa ilk yapılacak iş budur.

-“ÇALIŞIRSAM YÖNETİCİ OLURUM”-

MARATON.COM.TR “MENAJER OLMAM, YÖNETİCİ OLURUM” DEDİNİZ. BU SEÇİMLERDE SİZE GELEN YÖNETİCİLİK TEKLİFİ OLDU MU?

Sinan ENGİN: Öyle bir teklif yok. Ama dediğim gibi profesyonel olarak çalışmayı düşünmüyorum artık. Çalışırsam yönetim kurulu üyesi olmak istiyorum. En azından kulübü zarara sokacak işler yapılmaz, bilgilerimizi aktarırız. Transfer yanlışları yapılmaz. Benim zamanımda yapılan transferleri Beşiktaş taraftarı bilsin.

-“DENİZLİ’NİN UZUN YILLAR KALMASI LAZIM”-

MARATON.COM.TR KAYSERİSPOR MAÇINDA BEŞİKTAŞ’IN PUAN KAYBETMESİ DURUMUNDA MUSTAFA DENİZLİ GÖNDERİLİR Mİ?

Sinan ENGİN: Mustafa Denizli’nin kredisi olması gerektiğini düşünüyorum. 3 maç kötü gitti diye “gönderelim” demek çok yanlış. Ben o’nun teknik direktörlüğüne çok inanıyorum ve uzun seneler görev yapması gerektiğini düşünüyorum. “İnandığın adamı neden eleştiriyorsun?” diyebilirsin. İnanılan insanlar da eleştirilebilir. Şu an 9 puan gerideyse Beşiktaş doğaldır eleştirilmesi.

-“KARGA DERKEN İÇİNE BENİ DE KATMIŞ OLABİLİR”-

MARATON.COM.TR DENİZLİ, “KARGALAR BANA KILAVUZLUK YAPAMAZ” DEDİ. BU LAFI ÜZERİNİZE ALINDINIZ MI?

Sinan ENGİN: Ben karga değil kartalım. Mustafa hoca büyük ihtimalle beni de içine katmış olabilir ama ağabeyimizdir. Mustafa Denizli’nin uzun seneler kalması gerektiğine inanıyorum. Fenerbahçe ve Galatasaray’la ara açılıyordu geçen sene şampiyon olmasaydı Beşiktaş. Hem başkanın hem de Denizli’nin kredisi olması gerektiğini düşünüyorum. Kongrede üyeler karar verir tabi ki. Murat Aksu aday oldu. Önemli bir isim. Beşiktaş’ı zor bir kongre bekliyor diye düşünüyorum.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu