FutbolGündemTransfer

Slaven Bilic; Sivok sezonu kapattı!..

Slaven Bilic; Sivok sezonu kapattı!.. Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, sabah yapılan antrenman sonrası basın mensuplarıyla sohbet toplantısında bir araya geldi…

Slaven Bilic; Sivok sezonu kapattı!.. Milliyet Gazetesi’nin haberine göre, Beşiktaş’ın şu an yenilmesi zor bir takım haline geldiğini söyleyen Slaven Bilic, hayatında duymadığı dedikoduları Türkiye’de 6-7 ayda duyduğunu belirterek, “Pele’nin bile transfer edileceğini yazarlarsa şaşırmayacağım artık” dedi. Hedeflerinin Şampiyonlar Ligi olduğunu ve maç maç düşünerek buna ulaşacaklarını dile getiren Hırvat teknik adam, altyapıdan daha çok Neciplerin çıkması gerektiğini söyledi.

Slaven Bilic’in sohbet toplantısında yaptığı açıklamalar şu şekilde:

”FUTBOL BU, HER ZAMAN SAKATLIK OLACAK”

“Futbol bu, her zaman sakatlıklar olacak. Çok sakatlık olduğu görüşüne katılmıyorum. Birçok sakatlık, darbeye bağlı sakatlık. Üst düzey takımlarla karşılaştırdığımız zaman sakatlık sayımız çok fazla değil, hatta daha da az diyebilirim.”

“ÖNEMLİ OLAN SİSTEM DEĞİL, HÜCUMA NASIL ÇIKTIĞINIZ”

“Mustafa Rize’de çok iyi bir maç çıkardı. İlk 11’de oynadığında farklı bir performans ortaya koyuyor. Yüksek bir performans ortaya koyuyor. İkili forvet oynadığınızda rakip üzerinde bazen daha tehditkar olabiliyorsunuz, bazen de olamıyorsunuz. Önemli olan sistem değil, orta sahadan hücuma kaç oyuncu ile çıkabildiğiniz, ne kadar çok oyuncu ile çıkabildiğiniz.”

“PELE’Yİ TRANSFER EDECEĞİMİZİ YAZARLARSA ŞAŞIRMAYACAĞIM ARTIK”

“Buraya geleli 6-7 ay oldu ve hayatımda duymadığım kadar dedikodu duydum. Sezon başında Adebayor’u yazdılar. Devre arasında da bir çok futbolcu yazdılar. Ronaldinho’yu getirdiler. Bu gidişle Pele’yi bile transfer edeceğimizi yazarlarsa şaşırmayacağım artık.”

“SİVOK SEZONU KAPATTI”

NationalTurk Haber

Sivok bizim kaptanımız. Bugün kendisi ile görüştüm. Son kontrolleri sonucu Sivok’un sezon sonuna kadar oynaması zor. Sezon sonunda tekrar oturup konuşup değerlendireceğiz durumunu.”

“BİR TAKIMDA 5 YIL KALMAK, TEKNİK DİREKTÖRÜN SAHA İÇİ ALCAĞI SONUÇLARA BAĞLI”

“Başkanın benimle ilgili düşünceleri çok güzel. Buraya gerçekten çok isteyerek geldim. Burayı seviyorum ve benimsemiş durumdayım. Burayı çok seviyorum ve ben de uzun zaman kalmak istiyorum. Ama 5 yıl kalmak istemeyi her teknik direktör kolay kolay söyleyemez. Çünkü bu bir teknik direktörün alacağı saha içi sonuçlarına bağlıdır.”

“ÖNEMLİ OLAN AVRUPA’DA SÜREKLİ OLAN BİR TAKIM OLMAK”

“Burada en önemli amaç, takımın sürekli gelişmesini sağlamak. Şu ana kadar takımın geldiği seviyeden memnunum, ama bunu daha ileri taşıyabiliriz. Bunun bir sınırı yok. Yeni stadımızla birlikte daha büyük başarılar elde edebiliriz. Avrupa’da sürekli yer alan bir takım olmaktır önemli olan.”

“BEŞİKTAŞ, YENİLMESİ ZOR BİR TAKIM HALİNE GELDİ”

“Başladığımız nokta ile şimdi geldiğimiz nokta arasındaki fark belli oluyor. Beşiktaş olarak yenilmesi zor bir takım haline geldik. İyi pas yapan ve iyi yardımlaşan bir takım haline geldik. Düşünce olarak çok iyi bir seviyeye geldik. Bu değişimleri tamamladığımızda takım olarak çok çok iyi bir seviyeye geleceğiz.”

“STAT KONUSU ÇOK ÖNEMLİ”

Türkiye liginde oynayan bir takım için stat çok önemli. Dünkü ziyarette ben de çok heyecanlandım. Orada bulunmak bambaşka bir etki yaratıyor. Stat hızlı bir şekilde ilerliyor. Umarım başkanımızın dediği gibi zamanında biter.”

“HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLAR LİGİ”

“Kupa kazanmak için 3-5-10 sene bekleyelim demiyorum. Bu sene de kupa kazanmak istiyorum. Benim buraya geliş sebebim ile başkanın hedefleri örtüştüğü için buradayım. Aksi olsaydı burada olmazdım. Bulunduğumuz noktadaki hedefimiz Şampiyonlar Ligi ve bunu başarmak kolay olmayacak. Maç maç gidip hedeflerimize ulaşacağız.”

“BEN DE İSTERİM Kİ TAKIMDA DAHA ÇOK NECİPLER OLSUN”

“Altyapıda bir çok maçı izledim. İyi bir bilgi akışı var ve bazı futbolcular çok yakın takibimizde. Önümüzdeki sezon takımımızda olabilirler. Ben de isterim ki takımda daha çok Necip’ler olsun. Ama bunun için Necip gibi çok çalışmaları ve istemeleri gerekiyor. Oyuncu tercihimizde ilk sırayı altyapıdan gelen oyuncular alıyor. İkinci sırada Türk oyuncular, daha sonra da yabancı oyuncular geliyor.”

“MANUEL BİZİM İÇİN HER ZAMAN ÖNEMLİ”

“Manuel her zaman önemliydi ve şimdi de önemli bizim için. Dizi ile ilgili çok önemli bir sıkıntısı var. Daha önceleri fedakarlıklar yapmıştı bu sorunuyla ilgili. Ama şimdi tedavisini yoğun bir şekilde sürdürüyor. Umarım sakatlığını en kısa sürede atlatır ve ligin geri kalanında bizimle birlikte olur. Ondan sonraki süreçte ne olacağını bekleyip göreceğiz.”

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu