FutbolGündem

Spor Bakanı Suat Kılıç; TFF 3 Temmuz’dan bu yana çok konuştu, az karar aldı!..

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Futbol Federasyonu’nun 3 Temmuz’dan bu yana aldığı kararları eleştirdi. Kılıç, “Bu süreçte federasyon çok karar almadı, çok açıklama yaptı. Bu gibi kritik süreçlerde çok fazla açıklama yapmamak lazım” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Anadolu takımlarının taraftarlarına bir çağrıda bulunarak “Sayfalarında tuttuğunuz takıma yer ayırmayan gazeteyle ilişkinizi gözden geçirin.” dedi.

Bank Asya 1. Lig dergisinin ekim sayısına konuşan Kılıç, Türkiye’de 75 milyonun futbola ilgisinin Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor’dan ibaret olmadığını ifade etti. Suat Kılıç, Türk halkının Süper Lig’deki diğer takımların yanı sıra Giresunspor, Rizespor, Adanaspor, Denizlispor, Konyaspor, Tavşanlı, Göztepe ve Karşıyaka gibi Bank Asya kulüpleriyle de ilgili olduğunun altını çizdi.

“İnsanlar yaşadıkları şehrin takımlarını kuvvetli bir şekilde desteklemeye devam ediyor. Dolayısıyla bunu göz ardı etmemek lazım. Yayıncı kuruluşların da göz ardı etmemesi lazım, spor sayfalarını dizayn eden spor editörlerinin de bunu göz ardı etmemesi lazım” diyen Bakan Suat Kılıç, memleketinin takımı Samsunspor’dan hareketle şu tespitlerde bulundu;
“Samsunspor Bank Asya’dayken medya ile ilgili çok hayal kırıklığı yaşamışımdır. Takımın bugün maçı var, ertesi gün çıkan gazetelerin spor sayfaları arasında maçla ilgili yorum ve değerlendirmeleri arıyorum, bir kibrit kutusu kadar yer ayrıldığını görmediğim zamanlar oldu. Bunlar büyük hayal kırıklığıdır.

Ben çok rahat Bank Asya takımlarının bulunduğu şehirlerdeki gazete okurlarına şu çağrıyı yapabilirim: Sayfalarında tuttuğunuz takıma yer ayırmayan gazeteyle ilişkinizi gözden geçirin. Maalesef yer verilmiyor. Spor sayfalarında Bank Asya takımlarına yeterince yer vermeyen gazeteleri o şehirlerdeki gazete okurlarının gözden geçirmesi lazım.
Ben tarafsız futbolseverlere de şu çağrıyı yapmak istiyorum. Ekran başına oturmak için sadece dört büyük takımları aramayın. Anadolu kulüpleri de kendi aralarında seyir zevki yüksek karşılaşmalar oynuyor.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç; İlk önce Bank Asya sonuçlarına bakıyorum

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, aynı dergiye Süper Lig maçlarından önce Bank Asya 1. Lig sonuçlarına baktığını da açıkladı. Bakan Kılıç şu ifadeleri kullandı:
“Ben Samsunspor Bank Asya’dayken öncelikle hep Bank Asya’daki maçlara baktım. Bu bir alışkanlık oldu. Şu an bile önce Bank Asya’da ne oldu diye bakıyorum. Ondan sonra Spor Toto Süper Lig’deki karşılaşmaların neticelerine göz atıyorum.”

Suat Kılıç; TFF 3 Temmuz’dan bu yana çok konuştu, az karar aldı!..

Derginin şike ile ilgili sorularını da cevaplayan Suat Kılıç, Futbol Federasyonu’nun 3 Temmuz’dan bu yana aldığı kararları eleştirdi. “Federasyonun süreç yönetimine ilişkin kararları eleştirilebilir.” diyen Suat Kılıç, “Esasında kararlardan ziyade kararlar dışındaki açıklamaları eleştirilebilir. Bu süreçte federasyon çok karar almadı, çok açıklama yaptı. Ama spor medyasının da takdimiyle federasyonun açıklamaları futbolseverler ve taraftarlar tarafından karar gibi algılandı. Demek ki bu gibi kritik süreçlerde çok fazla açıklama yapmamak lazım” ifadelerini kullandı.

Bakanlığının ilk gününde konu kendisine danışıldığında, “Bundan sonra konuşacak olan yargı ve federasyondur. Yargı ve federasyon mikrofonlara konuşmayacak, kararları ile konuşacak.” dediğini hatırlatan Bakan Kılıç, şu ifadeleri kullandı:
“Eğer buna özen gösterilmiş olsaydı şu anki pek çok tereddüt zihinlerde oluşmayacaktı. Bence sorun burada. O nedenle federasyonun kararları üzerinde değil, açıklamaları üzerinde bu kadar açıklama yapılmamalıydı şeklinde benim de bir itirazım var.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu