FutbolFutbolda ŞiddetGündemŞike ÇetesiŞike DedikodularıŞike Dosyaları

TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’dan istifa sinyali!..

Türkiye Futbol Federasyonu Mehmet Ali Aydınlar, TFF Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda, Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Ali Koç’un açıklamalarını yanıtlarken, istifa sinyali verdi.

Bugün yapılan ve 58. maddenin değişikliğinin reddedildiği Türkiye Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurul toplantısında bir konuşma yapan TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, “Bizler onurlu kişileriz. Şerefimizle onurumuzla geldik, öyle de gideriz” dedi. Vatan Gazetesi’nin haberine göre, Aydınlar bu konuşmayla istifa sinyali vermiş oldu.

Mehmet Ali Aydınlar’ın açıklaması şöyle;

Toplantının sonuna geldik. Genel kurullar kaos için yapılmaz. Demokrasilerde karar alınmak için yapılır. Buraya kaos için gelmedik. Ben cevap vermek istemezdim, ama bazı konulara açıklık getireceğim.

Savunma hakkı kısıtlanmıyor. Kurullara baskı yapılması da söz konusu değil. Süre yeterli olursa diye bir şey dedim. Kurullarda değerli hukukçular var. Onlara baskı yapmak kimsenin haddine değil. Savunma süresi olarak PFDK 20 gün, Etik Kurulu ise 15 gün vermiş. Eğer bu süreler yeterli değilse ek süre talep edebilirler. Buna engel bir şey yok.

El insaf… Masumiyetten bahsetmiyormuşum. Bundan bahsetmek için illa da ‘masumiyet karinesi’ demek mi gerekiyor? Karar yetkisi Disiplin Kurulları’nda. Biz olanları ilgililerinde sorduk. Biz korktuğumuz için yetkileri devretseydik şimdi burada olmazdık.

Ben buraya gelirken böyle bir süreç olacağını biliyor muydunuz? Bu nedenle mi beni TFF Başkanı yaptınız? Fenerbahçe için ön yargım varmış.. Bu söz bana söyleniyor.. Sevgili Ali Koç yukarıda Allah var. Bir de bunu ben yapacağım? Yıllarca bu kulübe hizmet etmiş biri mi yapacak?

Şenol Güneş’e çok teşekkür ediyorum. Amacımız Türk futboluna katkı yapmaktır. Bu nedenle geçen hafta Milli Takım ekibimiz incelemeler yaptılar. Türkiye’de futbol ithalatla devam edemez. Yabancı liglerde Almanya’da yetişen Türk futbolcular var. Biz nereden bilelim burada kirli işler vardı da biz bunları temizleyeceğiz. Bunları bilen bir adam bu başkanlığa aday olur mu?

Ben arkadaşlarıma kefilim. UEFA’nın CAS’tan Cornu’nun ifadeni geri çekme yazısında iki cümle okuyorum. “TFF’nin bilgisi Etik Kurulu ile ilgili değil, basında yer alan bilgilerle ilgilidir. TFF yetkilileri Cornu ile olan ifadelerde kişisel görüşleri yoktur.” Bu nedenle de ifade geri çekiliyor..

3 Temmuz’dan bu yana yapılan tüm çabalar iyi niyetle, Türk futbolu zarar görmesin diye. Türk futbolu imaj kaybına uğramasındiye. Yüzümüze farklı konuşanlar arkamızdan farklı konuşabiliyor. Herkes suçsuz tek suçlu biziz. Biz koltuk meraklısı değiliz. Bizler onurlu kişileriz. Şerefimizle onurumuzla geldik, öyle de gideriz. Tarih gerçekleri yazacaktır. Ben çok rahatım. Biz yönetim kurulu olarak toplanıp gerekli değerlendirmeyi yapacağız.

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu