FutbolFutbolda ŞiddetGündemŞike ÇetesiŞike DedikodularıŞike Dosyaları

Küme düşme yok; Şikeye karışan takımların en az -12 puanı silinecek!..

TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ile Kulüpler Birliği’nin toplantısı sona erdi. Günlerdir konuşulan “Bu sezon için küme düşme olmayacağı” spekülasyonunun gerçek olduğu ortaya çıktı! Şikeye karışan takımların en az -12 puanı silinecek, bu ve para cezaları play off maçları öncesi uygulanacak.

Günlerdir konuşulan “bu sezon için küme düşme olmayacağı” spekülasyonunun gerçek olduğu ortaya çıktı! Ancak şikeye karışan takımların en az -12 puanı silinecek, bu ve para cezaları play off maçları öncesi uygulanacak, bu kulüpler Avrupa’ya katılamayacak varsa kupaları da geri alınacak.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, UEFA ile yaptığı toplantının ardından Spor Toto Süper Lig kulüplerinin başkanlarıyla bir araya geldi.

Toplantının ardından Kulüpler Birliği Başkan Yardımcısı Hasan Akıncıoğlu önemli açıklamalar yaptı. Akıncıoğlu toplantının ardından şunları söyledi; Federasyon başkanımız 26 Ocak’ta bir önerge verileceğini belirtti. En az -12 puandan başlamak üzere cezalar olacak. Ayrıca para cezaları verilecek.

Puan silme ve para cezası eylemleri play-off’tan önce yapılacaktır. Suçların ağırlıklarına göre adı geçen takımlarından Avrupa’dan men edilmesi söz konusu. Ayrıca şike eylemleri gerçekleşmişse, verilen kupalar geri alınacak. Fakat 58. maddenin değişmesi kesinlikle söz konusu değil.

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu