FutbolGündemTransfer

Tolga Zengin; Sahada yalnız futbol oynanmalı!..

Tolga Zengin; Sahada yalnız futbol oynanmalı!.. Beşiktaş’ın kalecisi Tolga Zengin, Trabzonspor – Fenerbahçe maçında çıkan olaylar ile ilgili olarak ”Futbol sahasında yalnız futbol oynanmalı, dışarıdaki işler yöneticileri bağlar” diye konuştu.

Kültür 2000 Koleji ödül törenine katılan Beşiktaş’ın kalecisi Tolga Zengin önemli açıklamalarda bulundu. Ntvspor’un haberine göre, Beşiktaş’ın kalecisi Tolga Zengin,Tolga, transferinden sonra kampa katıldığı ilk gün Beşiktaş eşofmanlarını giydikten sonra aynanın karşısına geçip ağladığını belirtti.

”BEŞİKTAŞ EŞOFMANLARINI İLK GİYDİĞİMDE AYNANIN KARŞINA GEÇİP AĞLADIM’ 

Panelde sorulan bir soruya Tolga, ”Bu yaşıma kadar Trabzonspor’da oynadım. Başka takım görmedim. ilk defa Beşiktaş eşofmanlarını giyip aynaya baktığımda ağladım. Adaptasyon dönemi kolay değildi. Ama gördüğüm değer ve saygıyla zor dönemi atlattım. Zaten Beşiktaş’ta milli takımlardan da tanıdığım arkadaşlarım vardı. Onların da yardımıyla bütün güçlükleri kısa zamanda geride bıraktım” diye cevap verdi.

”FUTBOL SAHASINDA YALNIZ FUTBOL OYNANMALI” 

Panel sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Tolga Zengin, Trabzon’daki olaylar için “Olaya ne olursa olsun tek taraflı bakmamak lazım. Ama tepkisi de bu olmamalı. Futbol sahasında yalnızca futbol oynanmalı. Futbol oynanır, rakibine yenilirsin, yenersin biter. Dışarıdaki işler yöneticileri bağlar” dedi.

“PROVOKASYON YOK” 

Zengin , provokasyon var mı sorusuna ise; “Taraftarın provoke edilmesi gibi bir durum söz konusu değil. Bu insanlar bu olayların benzerini 1996 yılında da yaşadı. Bu konulara bizim girmememiz lazım” şeklinde cevap verdi.

”HOCAMIZ TEPKİSİNDE HAKLI”

Slaven Blic’in tepkisine de destek veren Tolga, “Hocamız tepkisinde haklıdır. Kendisi duygusal ve doğal bir insan. Neyi neden söylediğini gayet iyi biliyordur. Kasıt aramamak lazım” dedi.

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu