FutbolGündemŞike ÇetesiŞike DedikodularıŞike Dosyaları

Federasyonun ismini Fenerbahçe Futbol Federasyonu yapsınlar!..

Trabzonspor’dan TFF’ye bombardıman; Federasyonun ismini değiştirip FFF yapsınlar!.. Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı Sebahattin Çakıroğlu, “Dünya, Türk mahkemeleri, UEFA, CAS cezayı vermiş. Buna rağmen, hukuk tanımıyorlar” diyerek TFF’ye tepkisini dillendirdi.

Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı Sebahattin Çakıroğlu, TFF Yönetim Kurulu’nun 2010-2011 futbol sezonun tesciline ilişkin başvuru taleplerini reddetmesine tepkisini sürdürerek, “Dünya, Türk mahkemeleri, UEFA, CAS cezayı vermiş. Buna rağmen, hukuk tanımıyorlar. Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) adını değiştirsinler ve FFF yani Fenerbahçe Futbol Federasyonu koysunlar” dedi.

Çakıroğlu, yaptığı açıklamada, kararın ardından hukukçulara talimat verdiklerini ve öncelikle Tahkim Kurulu’na başvuruda bulunacaklarını belirterek, “Bir Futbol Federasyonu var, hukuk tanımıyor. Bırakın hukuku, Türk mahkemesini, Avrupa mahkemesini, spor mahkemesini, hiçbir şeyi tanımayan, etmeyen bir Futbol Federasyonu ile karşı karşıyayız” diye konuştu.

Ajansspor.com’un haberine göre, Trabzonspor’un haklarını savunmak için ellerinden geleni yaptıklarını vurgulayan Çakıroğlu, şöyle devam etti; Türkiye’de sadece biz değil bütün yorumcuları izleyin, onlar da diyor ki ‘bu nasıl bir iş, dünyada gerekli kurumlar ceza veriyor.’ Senin elinde talimatname var ve bu da diyor ki ‘eğer daha evvel tescili yapılmış maçlarda, seneler sonra bile eğer o maçta bir şike veya yanlış bulunursa onun iptaline gidilip puan silinir, gerekli cezalar verilir.

‘ CAS sana, ‘6 maçta şike var’ diyor. Sen, ‘ne demek şike sahaya yansımadı’ diyorsun. Çok hukuk bilmeye gerek yok, 6 maç 18 puan sileceksin bu işi bitireceksin. Biraz utanmaları varsa orada oturmamaları gerekiyor. O koltuğu kirletiyorlar.

Türk futbolunun Avrupa’da cezalar alacağını savunan Çakıroğlu, “Diyorlar ki ‘UEFA, FIFA bu işe karışmaz.’ Nasıl karışmaz? Onlar diyor ki ‘şu ve şu maçlarda şike yapılmış.’ Biz şimdi Tahkim’e gideceğiz, olmadı FIFA’ya gideceğiz. ‘Kardeşim siz karar verdiniz ama sizi takan yok, bu arkadaşlar sizi tanımıyor. Dünyadaki hangi federasyona, hangi UEFA’ya, FIFA’ya bunlar nereye bağlı biz de bilmiyoruz. Eğer siz biliyorsanız bizi bilgilendirin de onlara müracat edelim’ diyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Federasyonun ismini Fenerbahçe Futbol Federasyonu yapsınlar!..

Çakıroğlu, tüm hukuksal yolları takip ederek müracaatlarını gerçekleştireceklerine dikkati çekerek, şunları kaydetti; Bu müracaatlarımızı bitirelim, ondan sonra eğer bu işte diretirlerse Türk futbolunu inanılmaz kötü günler bekliyor. Türk milli takımının dahi senelerce, belki 10 sene dünyadan ve Avrupa’dan men edileceğinden eminim ama bunun altından ne Fenerbahçe ne TFF Başkanı kalkabilir. Eğer biraz utanmaları varsa istifa ederler.

Dünya, Türk mahkemeleri, UEFA, CAS cezayı vermiş. Buna rağmen, hukuk tanımıyorlar. TFF’nin adını değiştirsinler ve FFF yani Fenerbahçe Futbol Federasyonu koysunlar. TFF’yi, FFF yapsınlar. Eğer federasyon, Türkiye Futbol Federasyonu ise Trabzonspor da Türkiye Futbol Federasyonu’nun takımıdır. Arada ayırımcılık yapıyorlarsa, kimin tarafını tutuyorlarsa gitsinler ismini de onu yapsınlar, FFF yapsınlar.”

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu