FutbolGündem

Ünal Aysal; Gerçek sebep kötü sonuçlar ve Terim’in tavırları!..

Ünal Aysal; Gerçek sebep kötü sonuçlar ve Terim’in tavırları!.. Fatih Terim, Galatasaray’dan gönderilmesi konusundaki sessizliğini korurken, Başkan ünal Aysal’dan yeni açıklamalar geldi. Alınan bu kararın gerçek sebebinin kötü sonuçlar ve Terim’in tavırları olduğunu söyleyen Aysal’ın “eleman” kelimesini yine kullanması da dikkat çekti.

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Fatih Terim ile yollarının ayrılması hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Ntvspor’un haberine göre, Terim’in gönderilmesinin nedeni olarak kötü saha sonuçları ve Terim’in tavırlarını gösteren Aysal, çok tartışılan “eleman” kelimesini de yine kullandı. “Federasyon bizden istediği elemanı alabilirdi” diyen Aysal, başta TFF’ye olumsuz yanıt vermeyi düşündüğünü ama bunu yapmadığını vurguladı.

Galatasaray TV’de Ali Kırca’nın sorularını yanıtlayan Aysal, bu noktaya gelinmesinde kendilerinin iletişim sorunu yaşamalarının ve TFF’nin yaptıklarının payı olduğunu da savundu. Terim’i, Galatasaray’a başkan olduktan sonra tanıdığını ve karşısında sıcak kanlı, sempatik biri bulduğunu belirten Aysal, “Fatih Hoca’yı ben tanımıyordum. 2 buçuk sene önce davet ettiğim gün tanıştık. Beraber çalışabileceğim bir insan olarak gördüm. Sonradan yanılmadığımı anladım. Dostluk boyutunda bir ilişkimiz oldu” dedi. 2,5 senede tüm şartları Terim’in önüne serdiklerini onun da çok başarılı olduğunu sözlerine ekleyen Ünal Aysal, ardından ayrılık sürecine değindi.

“Benim emelim, 2016’ya kadar Fatih Hoca’yla devam etmekti”diyen Aysal Milli Takım’dan Terim’e teklif gelince başkan olarak kendisinin hayır demeyi düşündüğünü ve bunu Terim’e sorduğunu anlattı.”Fatih hoca bana takımda kalmak istediğini ama Milli Takımı da reddemeyeceğini, yine de elimden geleni yaparım” dediğini ifade eden Aysal, TFF’nin istediği hocayı alma yetkisine sahip olduğunu hatırlattı. Aysal bu sırada yine o çok tartışılan “eleman” tanımlamasını kullandı: “Federasyon bizden istediği elemanı alabilirdi. Oyuncuyu da alabilirdi, Terim’i de alabilirdi”

Fatih Terim’in imza törenini evde televizyon izlerken gördüğünü ve şok geçirdiğini ifade eden Aysal “O an şok oldum. Camiada da rahatsızlık oluştu. Takım üst üste kötü sonuçlar almaya başladı. Ben de Fatih hocaya sözleşmeyi uzatma teklifinde bulundum. O da sözümün yeterli olduğunu belirtti” dedi.

Sözlerini “Daha sonra Fatih Hoca, bizim hiç anlam veremediğimiz bir maç sonu açıklaması yaptı. Açıklamasında ‘Biz kimseyi mutlu etmek için imza atmayız’ gibi bir beyanatta bulundu. Bunu haysiyet kırıcı bulduk” diye sürdüren Galatasaray Başkanı, Terim’e teklifi halka açık olarak yaptıklarını, Terim’in de bu teklifi halka açık olarak reddettiğini dile getirdi.

Telefon açmama, mesajlara cevap vermeme gibi olayların Terim’in gönderilmesine sebep olamayacağını da belirten Aysal, gerçek sebebin ne olduğunu “Kötü sonuçlar ve Terim’in tavırları bu sonu hazırladı” sözleriyle özetledi.

Bu süreçte kendilerinin de iletişim sorunu yaşadıklarını kabul eden Aysal, gelinen bu noktanın nedeninin ise arka planda yapılan çalışmalar olduğunu savundu.: “Bunlar planlı olaylar. 2 sezon federasyon bize çifte standart uyguladı. Hocamızı çalıştırmama niyetleri, şampiyonluk priminin 5 milyon eksik olması, yabancı sayısının azaltılması gibi şeyler yaşandı. Şampiyonluk kupalarımızı bile badireli şekilde alabildik”

Fatih Terim hakkındaki kararı tek başına almadığını, Yönetim Kurulu olarak birlikte aldıklarını da belirten Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, “Hoca ile yeniden konuşmamızı isteyenler oldu. Ama Lütfi Arıboğan’ı zaten yollamıştım. Koca Galatasaray başkanının tesislerde bekleyecek hali yok. Sonrasında bu kararı aldık” diye konuştu.

Hayatı boyunca cesur kararlar almaktan kaçınmadığını, bu kararlar kendi aleyhine bile olsa da kaçınmayacağını sözlerine ekleyen Aysal, “Önemli olan Galatasaray’dır” dedi.

NationalTurk Haber

Terim’in tribüne gönderildiği Mersin İY maçı sonrası, sözleşmesinin feshetmeyi düşündüğü iddiasını da yalanlayan Aysal, “O maçta hoca gibi biz de sinirlendik. Sonra cezalar geldi. Sahada gördüklerimiz bizi de rahatsız etti ama hocayı gönderme gibi bir durum söz konusu olmadı.” dedi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu