Haber

2010 Dünya Kupası Güney Kore milli takımı kadrosu

Dünya Kupası’nda Asya’yı temsil edecek olan Güney Kore, tıpkı 2002′de olduğu gibi turnuvanın sürprizi olmaya çalışacak.

Asya temsilcisi karakteristik yapısında olan birlikte çalışma özelliğini futbolda da ortaya koyuyor. Ve saha içinde gösterdikleri savaşçı ve yardımlaşmayı seven oyun yapısı diğer ülkelerden en büyük farkları. Ancak yetenekli oyuncuların az olması Güney Kore’nin güçlü rakipler karşısında iyi sonuçlar alamamasına neden oluyor. Performans ve kalite açısından bakıldığında as takım oyuncularıyla, yedek futbolcular arasında dağlar kadar fark var. Savunmaya açısından ise buradaki oyuncuların fiziksel olarak Avrupalı futbolculara göre boy olarak daha kısa ve tecrübesiz olmaları kalelerinde fazla gol görmelerine neden oluyor.

Bu zayıf yönlerinin yanı sıra Güney Kore’nin olumlu yönleri de yok değil. Manchester United’de oynayan Park Ji-Sung gibi oyunu çok yönlü oynayabilen futbolcular Güney Kore’nin en büyük silahları arasında yer alıyor.

İŞTE GÜNEY KORE 2010 KADROSU;

Kaleciler

Lee Woon Jae, Jung Sung Ryong, Kim Young Kwang

Defans

Oh Beom Seok, Kim Hyung İl, Cho Yong Hyung, Lee Young Pyo, Lee Jung Soo, Kim Dong Jin, Cha Du Ri, Kang Min Soo

Ortasaha

Kim Nam İl, Kim Bo Kyung, Park Ji Sung, Kim Jung Woo, Yeom Ki Hun, Kim Jae Sung, Ki Sung Yueng, Lee Chung Yong

Forvet

Ahn Jung Hwan, Park Chu Young, Lee Seung Yeoul, Lee Dong Gook

FİNALLERE NASIL GELDİLER?

Güney Kore, 2010 Dünya Kupası Asya elemelerine 3. turdan katıldı. Bu turda Kuzey Kore, Ürdün ve Türkmenistan ile 3. grupta yer alan Güney Kore, gruptan 1. sırada çıkarak 4. tura kaldı.

Bu turda 2. grupta yer alan Güney Kore, ilk iki takımın finallere kaldığı grubu 1. sırada tamamladı ve 2010 Dünya Kupası’na katılma hakkı kazandı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu