FutbolGündem

Ahmet Çakar’dan Fenerbahçe Yönetimi’ne; Beni değil size hata yaptıran haini şikayet edin

Ahmet Çakar’dan Fenerbahçe Yönetimi’ne; Beni değil size hata yaptıran haini şikayet edin…Futbol yorumcusu eski hakem Ahmet Çakar, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve yönetim kuruluna hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında açılan soruşturmada ifade verdi.

Fenerbahçe yönetimine hakaret etmediğini savunan Çakar, suçlamaya konu ifadeleri yönetimi hataya sevk eden ve kim olduklarını bilmediği kişiler için kullandığını söyledi. Fenerbahçe yönetimine de seslenen Çakar, “Beni değil, size hata yaptıran o haini bulun ve şikayet edin.” dedi.

Yorumcu Ahmet Çakar, özel bir kanaldaki spor programında kullandığı ifadeler nedeniyle şüpheli olarak ifade verdi. İstanbul Adalet Sarayı’na gelen Çakar, ifadesinin ardından buradan ayrıldı.

Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Çakar, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve yönetimine hakaret ettiği gerekçesiyle ifade vermeye geldiğini söyledi. Şüpheli sıfatı ile ifade verdiğini belirten Çakar, “Fenerbahçe Başkanı ve yöneticileri kendilerine hakaret ettiğim gerekçesi ile beni savcılığa şikayet etmişler. Ben hala dediğimin arkasındayım. Ne Aziz Yıldırım’a ne de yöneticilere hakaret ettim. Onlara hata yaptırtan o hain kimse onlara hakaret ettim.” dedi.

Sözlerini belli bir kişiye yöneltmediğini ifade eden Çakar, “O hainin kim olduğunu ben de bilmiyorum. Danışman mı sekreter mi, akıl hocaları mı? Kim olduğunu bilsem onların ismini söylerim. Ben de sizin aracılığınız ile buradan beni şikayet edeceğinize içinizdeki haini bulun da kimse o size bu hataları yaptıran onu şikayet edin.” diye konuştu.

Çakar, savcıya verdiği ifadesinde Yıldırım’ın bir konuşmasında şike soruşturmasını yapan polis ve savcılara ‘ahlaksız’ dediğini hatırlattı. Çakar ifadesinde, “Yıldırım, Galatasaray’ın Denizlispor’a 1 milyon dolar teşvik verdiğini ancak bunun mahkeme ve savcılarca örtbas edildiğini söyledi. Kendisini mahkemelerin değil tarihin yargılayabileceğinden bahsetti. Fenerbahçe’nin sitesinden çelişkili bulduğum ‘Özhan Canaydın dönemindeki Galatasaray’ı özlüyoruz’ şeklinde bir açıklama yer aldı. Bu açıklamada Canaydın övülüyordu. Oysa Aziz Yıldırım’ın bir gün öncesindeki o açıklamasında Galatasaray’ın Denizlispor’a 1 milyon dolar teşvik primi gönderdiği dönemde başkan Canaydın’dı.” ifadelerini kullandı.

Hem şike davası sürecinde hem de sonrasında Yıldırım ve Fenerbahçe yöneticilerine danışmanlık yapan bazı kişilerin ya bilerek kötü niyetle ya da bilmeyerek yetersizlik sonucu ağır hatalar yaptıklarını düşündüğünü ifade eden Çakar, “Bu nedenle kim olduklarını bilmediğim bu yanlışlıkları yaptıran ve internet sitesindeki yazıyı hazırlayan kim olduğunu bilmediğim kişileri kastederek hain ve şerefsiz dedim. Fenerbahçe başkan ve yöneticilerini kastederek bu ifadeleri kullanmadım. O spor programında Fenerbahçe başkan ve yöneticilerine bu hataları yaptıranları kastettiğimi belirtmiştim.” şeklinde konuştu.

Programın çözümünde bu hususun görüleceğini kaydeden Çakar, suçlamayı kabul etmediğini ve uzlaşmak istemediğini belirtti.

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu