FutbolGündem

Al Jazire’den Sow’a müthiş teklif!..

Al Jazire’den Sow’a müthiş teklif!.. Yıllık alacağının düşecek olması nedeniyle sorun çıkaran Senegalli’ye Al Jazire’den müthiş bir teklif geldi…

Golcü futbolcunun bonservisi için Fenerbahçe’ye 15 milyon euro öneren Arap ekibi, yıldız oyuncuya da senelik 4 milyon euro vermeye hazır… Fanatik Gazetesi’nin haberine göre, geçtiğimiz sezon attığı 15 golle Fenerbahçe’nin şampiyonluğunda pay sahibi isimlerden olan Moussa Sow için Arap Emirlikleri’nden müthiş teklif… Sarı –  lacivertli formayla katıldığı şampiyonluk kutlamalarının ardından yeni sezonda alacağı yıllık ücretin düşecek olması nedeniyle ayrılık sinyalleri veren Senegalli’ye Al Jazire talip oldu.

Fenerbahçe’de geçtiğimiz yıl aldığı 2.6 milyon euro, yaptığı sözleşme gereği 2014-15’te 1.4’e düşecek Sow’a senelik 4 milyon euro teklif eden Arap ekibi, Fenerbahçe’ye de 15 milyon euro önerdi. Sözleşmesinde, “17 milyon Euro’ya serbest kalır” maddesi bulunan Sow için verilen parayı kabul etmesi beklenen Fenerbahçe, bonservis bedelini de kısa vadede kasasına koymak istiyor.

Başkan onay verdi

Al Jazire’nin ısrarcı olduğu 26 yaşındaki golcüyle 2016 yılına kadar sözleşmesi bulunan Fenerbahçe, bu futbolcunun menacerleri aracılığıyla yıllık ücretine zam istemesine tepki göstermişti. Başkan Aziz Yıldırım, daha önce yakın çevresine yaptığı açıklamalarda beklentilerini karşılayacak bir rakamın teklif edilmesi halinde Sow’u satacaklarını ifade etmişti.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu