FutbolGündem

Alex; Fenerbahçe camiası tarihte görülmemiş bir şekilde bütünleşme yaşıyor

Fenerbahçe’nin Brezilyalı yıldızı Alex de Souza, düzenlediği basın toplantısıyla Spor Toto Süper Lig’in ilk devresini değerlendirdi. Alex, şampiyonluğun en güçlü adaylarından biri olduklarını söyledi.

Fenerbahçe kaptanı Alex, saha dışında yaşanan bütün olumsuzluklara rağmen şampiyonluğun en güçlü adaylarından biri olduklarını söyledi.

Fenerbahçe’nin kaptanı Alex de Souza, düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Spor Toto Süper Lig’in ilk devresini değerlendiren yıldız futbolcu, saha dışında yaşanan bütün olumsuzluklara rağmen Galatasaray ile birlikte ligin zirvesinde yer aldıklarını ve şampiyonluğun en güçlü adaylarından biri olduklarını söyledi.

Alex: Şampiyonluğun en güçlü adaylarından biriyiz

Çok uzun yıllardır futbol oynadığına dikkat çeken Brezilyalı futbolcu, 2011 yılının kendisi için her anlamda zor geçtiğini belirtirken şöyle konuştu; Şampiyonluk mücadelesi verdiğimiz Trabzonspor’u 9 puan geriden gelerek geçmek ve şampiyonluğa ulaşmak oldukça zordu. Bu başarının ardından da haklı bir şekilde şampiyonluğumuzu kutladık. Daha sonra da herkesin bildiği gibi tatsız bir süreç başladı. Bu süreç içinde futbol haricinde her şey konuşuldu.

Bir tek eksik nokta vardı ki, o da futbolun konuşulmasıydı. Fakat bu noktadan sonra biz bir şekilde geri dönmek zorundaydık. Bu ortam içerisinde genel görüntü açısından gayet başarılı bir ilk yarı çıkardık. Son görüntüye baktığımız zaman Galatasaray ile en tepede yer alıyoruz. Onların biraz daha gerisindeyiz, ancak bütün olumsuzluklara rağmen şampiyonluğun en güçlü adaylarından bir tanesi biziz.

Alex; Fenerbahçe camiası tarihte görülmemiş bir şekilde bütünleşme yaşıyor

Fenerbahçe camiasının tarihte görülmemiş bir şekilde bütünleşme yaşadığının altını çizen tecrübeli futbolcu, “Fenerbahçe taraftarıyla, yöneticisiyle bu süreçte hiç görülmemiş bir şekilde bütünleşme yaşadı. Bu bütünleşme de ilk yarının tamamında devam etti, şu anda ligin zirvesindeki takımlardan biriyiz. Hedefimiz play-off’a kadar ligi en tepede götürmek ve play-off’ta göstereceğimiz performansla hak ettiğimiz şampiyonluğu birkez daha almak” şeklinde konuştu.

Alex de Souza; Samet’in yokluğu saha içinde beni etkilemiyor

Çevirmeni Samet’in maçlarda yanında olamamasının kendisini etkilemediğini belirten Alex, konuşmasını şöyle tamamladı; Samet’in maçlarda ben yanımda olamaması beni etkilemiyor. Dışarıda ise bunun beni etkilediğini söyleyebilirim. Çünkü bir insanın iş yapma ve bundan hayatını devam ettirme özgürlüğünün elinden alınması var. Kendi görüşüme göre de bu haksız bir şekilde yapılıyor.

Bu olaya dışarıdan objektif olarak bakan insanlar da bu haksızlığı göreceklerdir. Umarım bu durum en kısa süre içersinde son bulur. Bu konudaki gerçek düşüncelerimi de açıklayamıyorum, çünkü içimde olan her şeyi dışa vurmaya kalkarsam sprocu olarak bana yakışmayan şeyler söyleyeceğimi düşünüyorum.

Fenerbahçe kaptanı Alex de Souza’dan Alper Potuk değerlendirmesi

Alex de souza, Fenerbahçe Kulübü’nün transferi için çalıştığı Eskişehirsporlu futbolcu Alper Potuk ile ilgili düşüncelerini şöyle aktardı: “Alper Potuk şu anda Eskişehispor’un futbolcusu. Bu konu hakkında yorum yapmam tarzım değil. Elbette Fenerbahçe’ye gelirse kapılarımız açık olur. Fenerbahçe’ye gelen oyuncu demek ki buraya gelmeyi hak ediyor. Gelirse de kendisine başarılar diliyorum. Kendisi Eskişehirspor’un futbolcusu, yapabileceğim yorumlar bunlardan ibaret.”

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu