FutbolGündem

Alex de Souza; Tek forvet oynadığımızda takımı rakibe mahkum ettiriyoruz!

Fenerbahçe’nin başarılı kaptanı Alex de Souza’dan teknik direktör Aykut Kocaman’a mesaj; Tek forvet oynamaktan vazgeçelim. Tek forvet oynadığımızda takımı rakibe mahkum ettiriyoruz!..

Doğru bildiğini söylemekten çekinmeyen ve sosyal medyada bunu taraftarlarla paylaşan Brezilyalı yıldız, artık tek forvet oynamaktan vazgeçmeleri gerektiğini bildirdi. Milliyet Gazetesi’nin haberine göre, tek forvet oynamanın takımı rakibe mahkum kıldığını belirten Alex, bu görüşünü yakın çevresiyle paylaşırken, “Rakiplerin üzerimize bu kadar çok gelmelerinin nedeni, ileride yeterince tehdit oluşturamamaktan kaynaklanıyor” dedi.

Büyük takımların çift forvet oynamaktan korkmamaları gerektiğini savunan tecrübeli futbolcu, “Galatasaray, Elmander’in yanına Baros’u koymasaydı, şu anda lider olamazdı. Biz de oyunu rakip sahaya yığmak ve daha çok gol bulmak istiyorsak, gerektiğinde çift santrforlu sistemi uygulamalıyız” şeklinde konuştu. Düşüncelerini, tek forvette ısrar eden Aykut Kocaman’la da paylaşan Alex’in, Moussa Sow’un yanına ikinci bir forveti mutlaka monte etmeleri gerektiğini bildirdiği belirtildi.

Twitter’dan Fenerbahçeli taraftarlarla mesajlaşan Alex, “F.Bahçe’de teknik direktör olsan takımı nasıl oynatırdın?” sorusuna “Farklı” yanıtı verdi. Kocaman’ın sistemini açıkça eleştiren kaptan, sadece deplasmanda değil, kendi sahalarındaki maçlarda da zorlandıklarını itiraf etti.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu